Gratis

Casieri, Operatori receptie marfa Baneasa

CARTURESTI
7 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm pe cineva pentru care zâmbetul vine natural și care știe să-i întâmpine pe cititori cu căldură și bună dispoziție. ︌︀︉︉︉︉︌︂​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎︌︀︉︉︉︉︌︂​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Cineva care iubește oamenii și cărțile la fel de mult ca noi, care apreciază munca în echipă și care simte o satisfacție reală atunci când îi ajută pe cei din jur.
Dacă vrei să simți atmosfera de sărbători în perioada 11 nov. – 31 dec. într-o librărie primitoare, alături de colegi prietenoși și pasionați, poți ocupa unul dintre rolurile de mai jos:

Descrierea jobului

Casier
Scanezi produsele, încasezi contravaloarea lor și gestionezi documentele de contabilitate primară.
Menții spațiul de lucru organizat și curat, iar ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈la nevoie te ocupi și de aprovizionarea rafturilor.
Lucrezi în echipă și comunici rapid orice situație neprevăzută care poate apărea la casă.
Beneficii: Salariu de 2400-2500 RON net (program full time), pentru normele parțiale salariul se acordă proporțional cu norma, tichete de masa, decont de transport.

Operator recepție marfă
Preiei cutiile cu mărfuri, verifici și recepționezi mărfurile în baza documentelor de livrare.
Repartizezi și ordonezi produsele în spațiile ︁special alocate
Pregătești și împachetezi mărfurile pentru retur sau transfer, emiți documentele necesare.
Participi la inventarierea mărfurilor din stoc.
Dai o mână de ajutor colegilor în diverse activități din librărie.

Descrierea companiei

Despre Cărturești

La Cărturești ne străduim zi de zi să le facem viața mai frumoasă tuturor celor care ne trec pragul. Construim librării frumoase și primitoare, lucrând cu unii dintre cei mai renumiți arhitecți, selectăm cele mai bune cărți, titluri de muzică și filme, alegem cele mai ingenioase și mai atrăgătoare cadouri și obiecte de design, organizăm și găzduim sute de ateliere și evenimente interesante, ne implicăm în viața comunității și susținem proiecte culturale și sociale.

Considerat de revista Forbes drept cel mai cool brand românesc în 2014, Cărturești împlinește anul acesta 24 de ani de când a deschis prima librărie, într-o clădire bucureşteană de pe Strada Edgar Quinet, nr. 9. De atunci, am fost incluși de trei ori în selecția Superbrands România, am creat împreună cu OAR cel mai mare festival urban din București, Street Delivery (cu versiuni locale în Iași, Timișoara, Cluj, Baia Mare, Sibiu, Alba Iulia și Bacău), am găzduit și organizat mii de evenimente culturale în librăriile noastre.

Echipa Cărturești

Cărturești nu stă pe loc. Suntem o echipă curioasă, plină de energie, în continuă transformare. Avem peste 50 de librării în București și în țară și librăria online carturesti.ro. În fiecare zi ne propunem să oferim o experiență specială clienților noștri, fie că este vorba de a le recomanda o carte nouă sau de a le găsi un titlu clasic mult căutat, fie că îi ajutăm să aleagă cel mai potrivit cadou sau pur și simplu le oferim ocazia să se relaxeze plimbându-se printre rafturi. Acest lucru este posibil cu contribuția entuziastă și generoasă a tuturor celor care lucrează la Cărturești.
Suntem o organizație 100% românească, cu un management antreprenorial activ, implicat și preocupat de bunul mers al lucrurilor.

Oportunități la Cărturești:

Poți contribui creativ la continua transformare a Cărturești prin procesele consultative din interiorul organizației unde cele mai bune sugestii/idei sunt și puse în practică;
Ai mereu sprijin în găsirea și realizarea obiectivelor profesionale și personale. Suntem interesați de pasiunile tale și visurile tale și facem tot ce ne stă în putință să le încurajăm.
La Cărturești ai programe de training cu adresabilitate specifică, dar și generală, atât de dezvoltare profesională, cât și personală;
Încurajăm un program flexibil de lucru – în funcție de cerințele echipei;
Ai loc să îți dezvolți sau chiar să îți reorientezi cariera în interiorul organizației;
Exprimă-te & dezvoltă-ți creativitatea implicându-te în proiectele și acțiunile Cărturești (Street Delivery, ROD/Romanian Design, Școala Librarilor etc.).
Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024