Gratis

Buyer /Manager achizitii

Studium green

Candidatul Ideal

Buyer / Specialist achizitii in Cluj-Napoca

- Studii superioare finalizate in domeniul tehnic;
- Cunostinte de materiale si echipamente de construcutii si instalatii;
- Bune competente de comunicare si negociere cu furnizorii din domeniu;
- Bune competente de organizare si de planificare.

Descrierea jobului

-Centralizeaza achizitiile, selecteaza ofertele, evalueaza diversele canale de aprovizionare in functie de calitate, servicii si costuri.
-Realizeaza si implementeaza planul ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁de achizitii pregatit impreuna cu managerul de proiect.
-Negociaza preturile de achizitie cu furnizorii si este implicat in incheierea contractelor cu acestia;
-Executa contracte si urmareste livrarea in punctele de lucru, aproba achizitiile din punctele de lucru conform planului de achizitii.
-Notifica furnizorii privind neconformitatile constate la receptia bunurilor achizitionate.
-Verifica si participa la validarea spre plata a facturilor si a situatiilor de lucrari eliberate de furnizori privind bunurilor si a serviciilor achizitionate;
-Administreaza activitatea de achizitie a materialelor consumabile, a mijloacelor fixe, echipamentelor, telefoanelor mobile si a altor obiecte de inventar.

Beneficii:
- Posibilitatea de a lucra intr-u mediu activ, variat si dinamic;
-Tichete de masa;
- Abonament medical la o clinica privata de sanatate
- Abonament bookster.

Studium Green are o experienta de 21 ani in domeniul constructiilor, timp in care au fost finalizate peste 1.500 de apartamente in complexe rezidentiale, peste 7.500 mp spatii comerciale si de birouri si peste 4.500mp terase verzi, rezultatele obtinute clasand compania in topul dezvoltatorilor imobiliari din piata clujeana.

Mai mult, una dintre misiunile companiei Studium Green este de a aduce natura cat mai aproape de oameni pentru a asigura o viata mai sanatoasa, mai relaxata si inconjurata de frumos. Asa s-au nascut terasele verzi si decoratiunile naturale care infrumuseteaza si reduc poluarea in cadrul ansamblurilor rezidentiale dezvoltate.

Studium Green este liderul pietei in dezvoltarea proiectelor rezidentiale verzi din Romania si membru al Romania Green Building Council (RoGBC) din 2010, titulaturi obtinute datorita respectarii standardelor Green Homes in majoritatea ansamblurilor rezidentiale dezvoltate, cladiri performante, in care eficienta energetica se afla pe primul loc.

Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024