Gratis

Buyer/Achizitor

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană motivată şi energică pentru coordonarea, supervizarea, si urmarirea activitatilor de aprovizionare, gestiune si a activitatilor conexe.

Abilitati de comunicare excelente.
Persuasiune si negociere
Vedere de ansablu si flexibilitate

Descrierea jobului

Supervizeaza activitatea depozitului raspunde de corectitudinea stocurilor si evidentelor, conform procedurilor.
Reducere a cheltuielilor urmareste zilnic, pe baza rapoartelor, necesarul ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁de materii prime, semifabricate, mărfuri, accesorii şi materiale necesare producţiei şi activităţii administrative;
Verifica rapoartele zilnice de stoc (scriptic – faptic) si aproba masuri de rezolvare a diferentelor
Lanseaza comenzile către furnizorii acceptaţi ai firmei şi le urmareste până la recepţia lor efectivă;
Face demersurile necesare ca produsele comandate să ajungă la destinaţie prin intermediul firmelor de trasport, în conditii cât mai avantajoase
Este persoana de contact pentru procedurile de vămuire a mărfurilor sosite din afara UE;
Cauta noi furnizori interni sau externi, pentru mărfurile şi serviciile necesare firmei în condiţii cât mai favorabile;
Negociaza preţurile, termenele de livrare şi de plată cu furnizorii;
Efectueaza evaluarea furnizorilor pe baza criteriilor de calitate prevăzute în "Fişa de evaluare a furnizorului".
Intocmeste comenzile de transport pentru importuri, exporturi sau transport national
Raspunde de intocmirea si corectitudinea documentelor aferente domeniului de activitate
Coordoneaza aprovizionarea cu materii prime si material de la si catre terti
Urmareste receptionarea marfii aprovizionate conform procedurilor existente
Stabileste (impreuna cu Directorul de Productie si Directorul Tehnic) procedura de lucru referitoare la afluirea si defluirea sectiei (sectiilor) de productie (ex: aprovizionarea cu materii prime, auxiliare, semifabricate, etc- din depozitele gestionate, precum si colectarea si depozitarea adecvata a produselor, semifabricatelor, produselor reziduale si deseurilor tehnologice).
Sugereazã acţiuni preventive pentru îmbunãtãţirea continuã a Sistemului de Management al Calitãţii;
Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 7 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024