Gratis

Business Developer

SC DEPOZITUL ARHIVELE TRANSILVANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Business Developer / Business Development Representative in Cluj-Napoca
Agent dezvoltare portofoliu / Agent vanzari in Cluj-Napoca

Candidatul ideal este o persoana competitiva, auto-motivata, care prospera intr-un mediu in schimbare rapida. Trebuie sa fie confortabil cu vanzarea directa (telefonica), lucrul cu parteneri, crearea interesului in serviciile noastre si sa aiba cunostinte de calificare a prospectelor si incheierea vanzarii.

Cerinte:
  • Diploma de licenta, preferabil in domeniul economic ori experienta echivalenta in vanzari;
  • 1-3 ani de experienta in vanzari;
  • Aptidudini excelente de comunicare scrisa si verbala;
  • Abilitati de multi-tasking, organizare si prioritizare.
Trebuie sa intruneasca valoriile Arhivatorul:
  • Pasionat si de incredere
  • Muncitor la standarde Inalte
  • Orientat catre soluții, proactiv
  • Orientat spre crestere
De asemenea, acesta trebuie sa fie:
  • rabdator, tolerant si perseverent
  • energic, dinamic, spontan
  • sigur de sine si sa aiba simt de raspundere
  • sa aiba capacitatea de a asculta cu atentie, de a argumenta si convinge, de a se automotiva, de a face transfer de incredere
  • orientat spre detalii, gandire logico - matematica
  • compentente de negociere, de a vinde servicii, de a dezvolta relatii profesionale, cunostinte de vanzare consultativa
  • orientat spre client
  • abilitati de comunicare verbala cat si in scris
  • abilitatea e a rezolva probleme si de a lua decizii
  • sa fie motivat de targete (indeplinirea targetelor)
  • abilitatea de a lucra singur, dar si in echipa
Alte cerinte:
  • abililitati de a lucra in MS Office
  • permis de conducere categoria B
  • limba Engleza – nivel mediu (conversational si scris)

Descrierea jobului

ARHIVATORUL, Depozitul de Siguranta iti ofera oportunitatea de a face parte din echipa sa de profesionisti. Suntem cel mai sigur ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀depozit de documente si ne dezvoltam continuu pentru a fi unica solutie perfecta pentru nevoile de arhivare ale clientilor nostri. Cautam colegi care ne impartasesc valorile, focusati pe rezultate si dornici de dezvoltare, pentru a aduce plus valoare echipei de Vanzari & Marketing, pentru zona Centru-Transilvania.

Responsabilitati:
  • Descoperirea de noi oportunitati de vanzare, atat inbound, cat si outbound (cold mailing si cold calling);
  • Pregatirea contactarii clientilor, prin cercetarea companiei si a tuturor informatiilor necesare despre persoana de contact;
  • Identificarea tendintelor de cumparare ale clientilor si raportarea acestor date catre management;
  • Introducerea, actualizarea si mentinerea la un nivel calitativ a informatiilor din CRM despre lead-uri, prospecte si oportunitati.
  • Identificarea si evaluarea nevoilor clientilor;
  • Ofertarea serviciilor si negocierea contractelor;
  • Indeplinirea targetelor stabilite;
  • Planificarea, analiza si raportarea activitatii;
  • Administrarea si dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti.
  • Prezentarea, promovarea si vanzarea serviciilor de arhivare;

Beneficii:
  • Telefon, laptop de serviciu
  • Masina de serviciu
  • Tichete de masa
  • Cursuri de dezvoltare personala
  • Team-building
  • Program de munca : L-V 8h

Arhivatorul este cel mai generos depozit de documente situat in regiunea Nord-Vest a Romaniei. Localizarea strategica la intersectia judetelor Cluj, Alba si Mures (cca. 50 km distanta de resedintele acestora), la 10 km de nodul de intrare pe Autostrada Transilvania si la doar 1 km de E60, pe DJ 107F, faciliteaza accesul rapid spre si dinspre orice colt al tarii.
Depozitul Arhivatorul, finalizat in 2015, are suprafata construita de 5.000 mp si are capacitatea de pastrare si conservare a peste 200.000 de metri liniari de arhiva in cele mai bune conditii de siguranta si integritate. Este dotat ultramodern cu echipamente si sisteme integrate de gestiune, monitorizare si securitate.

Publicat 31 Iul. 2024 Reactualizat 31 Iul. 2024 Expiră 31 Aug. 2024