Gratis

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER- FOLIE TUNING

S.C.UNITY CONSULTING

Candidatul Ideal

  • studii medii sau superioare;
  • experienta min 3 ani in vanzari B2B
  • abilitati in dezvoltarea relatiilor de incredere si de durata,
  • excelente abilitati de comunicare verbala si in scris, de comunicare si negociere;
  • abilitati personale : curios, creativ, auto-organizare, interesat de medii in care se invata,
  • reprezinta un avantaj experienta in industria auto
  • cunoștințe pachet MS Office
  • permis de conducere categoria B;
  • abilitati tehnice si comerciale, proactiv, organizare, spirit de echipa

Descrierea jobului

ROL:

Postul presupune preluarea proiectului de Folie Tunning Auto de la compania externalizata si implementarea acesteia in house, iar ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁mai apoi vanzarea produselor catre un portofoliu existent de clienti (activi sau nu) pe zona B + IF

RESPONSABILITATI:
  • gestioneaza relatia cu compania externalizata pana la implemntarea proiectului in totalitate (in jur de 6 luni)
  • tine legatura cu furnizorii de folie, intr-o oarecare masura
  • buna cunoastere a produselor din portfofoliu
  • se implica in verificarea si actualizarea fiselor tehnice
  • se ocupa de abordarea si activivarea clientilor din zona alocata
  • vizite la client- ocazionale in primele 6 luni
  • studiaza concurenta si evolutia cererii din piata
  • se informeaza in permanenta de noile produse si detalii tehnice ale gamei de produse reprezentate
  • se informeaza asupra stocurilor de materiale existente in depozit, propune sortimentele de produse si cantitatile care urmeaza a fi aprovizionate;
  • participa la pregatirea documentatiei de prezentare a produselor, mostre, fise tehnice si alte materiale de prezentare necesare;
  • participa la expozitii, simpozioane, conferinte

Compania angajatoare este un important distribuitor pe piata materialelor si echipamentelor pentru industria publicitara, un jucator de traditie in aceasta industrie, cu prezenta de peste 20 de ani in piata si birouri in Bucuresti si Cluj. ​

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024