Gratis

​Business Developer Fertilizanti Lichizi/ TM-AR/CT-TL/IS-VS

TIMAC AGRO ROMANIA

Candidatul Ideal

​În calitate de Business Developer în domeniul fertilizanților lichizi- Divizia Synertech, vei juca un rol esențial în dezvoltarea portofoliului de clienți și creșterea vânzărilor pe zona ta de responsabilitate. Vei colabora direct cu fermieri, distribuitori și alte părți interesate din sectorul agricol, oferind soluții adaptate pentru îmbunătățirea culturilor acestora prin utilizarea fertilizanților lichizi de înaltă calitate.

Profilul ideal al candidatului:
-Cunoasterea regiunii (ferme, distribuitori, tehnologii) ce va constitui zona de lucru;
-Experiență în vânzări (preferabil în agricultură sau produse conexe – fertilizanți, inputuri agricole).
-Cunoștințe solide în agricultură și capacitatea de a înțelege nevoile fermierilor și distribuitorilor din acest sector.
-Abilități excelente de negociere și comunicare, atât verbal, cât și scris.
-Orientare spre rezultate, cu capacitatea de a atinge și depăși obiectivele de vânzări stabilite.
-Capacitate de organizare și gestionare a timpului pentru a acoperi eficient zona alocată.
-Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări frecvente în teritoriu.
-Atitudine proactivă și dorința de a construi și dezvolta relații pe termen lung cu clienții.Descrierea jobului:

* Sunt disponibile 3 posturi: 1 aferent judetelor Timis/ Arad, 1 aferent judetelor Constanta/ Tulcea, 1 aferent judetelor Iasi/Vaslui.

Descrierea jobului

Responsabilități:

-Identificarea de noi oportunități de vânzare în sectorul agricol și extinderea portofoliului de clienți.
-Gestionarea relațiilor existente cu ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁clienții și asigurarea unei colaborări de succes și pe termen lung.
-Promovarea și vânzarea produselor din portofoliul de fertilizanți lichizi către fermieri și distribuitori.
-Realizarea de vizite regulate la clienți în zona alocată, pentru a înțelege nevoile acestora și pentru a le propune soluții personalizate.
-Îndeplinirea targeturilor de vânzări stabilite, cu raportări periodice către superiorul direct.
-Monitorizarea pieței și identificarea trendurilor și nevoilor emergente în agricultură, pentru a adapta strategia de vânzări.
-Participarea la târguri și evenimente specifice industriei pentru a promova produsele și a construi rețele de contacte.

Beneficii:

-Pachet salarial atractiv, bazat pe performanță, incluzând bonusuri de vânzări și alte stimulente.
-Mașină de serviciu, telefon și laptop/tableta.
-Oportunități de dezvoltare profesională și training-uri periodice, pentru a te ajuta să devii expert în domeniul fertilizanților lichizi.
-Mediu de lucru dinamic, în care vei avea autonomie și flexibilitate în gestionarea activităților tale zilnice.
-Posibilitatea de a lucra într-o companie recunoscută, cu produse inovatoare și de calitate, în cadrul unui sector vital pentru agricultură.

Creat în 1959, Grupul Roullier este o companie multinaţională care îşi desfăşoară activitatea în 131 de tări , având o cifră de afaceri cumulată de 3,6 miliarde Euro. Povestea noastră este o aventură umană şi industrială, adunând împreună 8 500 angajaţi conduşi de aceeaşi energie: dorinţa de a-şi asuma noi provocări! Într-o lume în care creşterea demografică are ca efect imediat creşterea cererii de hrană, noi creem şi distribuim soluţii inovative în nutriţia plantelor, animalelor şi oamenilor. Produsele noastre derivă din experienţa celor 400 de ingineri care oferă în permanenţă soluţii inovative. Atipic şi pasionat, Grupul Roullier şi-a conservat, încă de la începuturi, conducerea 100% familială. Cei 65 de ani de rezultate pozitive ne permit să ne autofinanţam creşterea şi să păstrăm o vedere pe termen lung, în contextul economic actual. Timac Agro România şi-a câştigat o reputaţie de lider în inovaţie şi tehnologie, reputaţie datorată atât produselor de top, cât mai ales unei echipe de specialişti care îşi dezvoltă cariera într-o cultură unică, extrem de antreprenorială. O carieră alături de Timac Agro România este provocatoare şi generoasă pentru cei care deţin viziunea corectă, experienţă, abilităţile necesare şi spiritul comercial! Mai multe detalii despre noi puteţi găsi pe www.roullier.com sau www.ro.timacagro.com

Publicat 16 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 15 Nov. 2024