Gratis

Business Analyst

SC INTERTOY ZONE SRL

Candidatul Ideal

- Abilitati numerice si atentie la detalii
- Abilitati de analiza si sinteza
- Experienta in utilizarea solutiilor de BI (Tableau) minim un an, cat si implementarea lor
- Cunoasterea mecanismelor financiar – contabile la nivel de companie (experienta in domeniul financiar constituie un avantaj)
- Capacitatea de a interpreta economic fenomenele si procesele din cadrul companiei
- Independenta in lucru
- Studii superioare de specialitate finalizate
- Limba engleză – avansat; limba turca constituie un avantaj
- Cunostinte excel – nivel avansat (VBA, PowerPivot constituie un avantaj)
- Nivel mediu de cunostinte pentru tool-urile Microsoft - Word, Power Point si Access
- Experienta in retail constituie un avantaj

POSTUL PRESUPUNE PREZENTA LA BIROU

Descrierea jobului

- Analizeaza indicatorii de performanta in legatura cu vanzarile, marja si stocurile si vine cu solutii de imbunatatire
︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄- Analizeaza si recomanda imbunatatiri ale sistemelor, politicilor si procedurilor firmei, care sa contribuie la cresterea profitabilitatii
- Participa la pregatirea bugetului si forecastului de vanzari si a planurilor operationale
- Raspunde de calitatea datelor furnizate pentru procesul de bugetare anual
- Furnizeaza foi de lucru extrase din solutia de business intelligence catre departamentele partenere, in vederea eficientizarii activitatii acestora
- Creaza rapoarte in tool-urile de BI pentru utilizatorii finali si ofera suport in interpretarea datelor

Noi, cei de la Noriel, ne-am propus sa fim echipa care construieste, din pasiune sincera, o lume a copilariei cat mai zambitoare. Invatam continuu despre dorintele copiilor si asteptarile parintilor. Ne dorim ca acestia din urma sa vada valoarea jucariilor dincolo de joaca si sa inteleaga rolul important jucat de acestea in dezvoltarea armonioasa a copiilor.
Experimentam si cautam permanent noutati in universul jucariilor. Copilaria s-a schimbat in timp iar jucariile trebuie sa tina pasul cu interesele noi ale celor mici.
De-a lungul anilor ne-am pastrat spiritul creator si inovator, lucru care ne-a ajutat sa devenim cel mai mare retailer specializat in jucarii de pe piata din Romania.
Reprezentam cu mandrie unul dintre cele mai apreciate si de incredere branduri din Romania, la succesul caruia fiecare membru al echipei a fost incurajat si sustinut sa contribuie!
Credem cu tarie ca nu exista visuri prea mari sau prea greu de atins, iar scopul nostru principal este acela de a inspira copiii prin joaca.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024