Gratis

BUCATAR/AJUTOR DE BUCATAR

Vatra
4 poziții

Candidatul Ideal

Experiența de minim 3 ani in bucătărie, de preferat sa aibă cunoștințe in pregătirea preparatelor tradiționale romanesti.
Rigurozitate în ceea ce priveşte regulile de igienă în alimentaţia publică
Capacitatea de a lucra in restaurant " a la carte" cu atenție deosebită pentru respectarea rețetelor, a calității preparatelor si a prezentării acestora

Descrierea jobului

VENIT LUNAR COMPUS DIN SALARIU PLUS TIPS 4000 - 7000 LEI, in functie de experienta
PROGRAM 2/2

Transportul la ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀final de tura cu taxiul plătit de restaurant

Oportunități de dezvoltare profesională
Un loc de muncă stabil

Face prelucrările preliminare gătitului - sortează, curăţă, spală, divizează şi mai apoi găteşte - fierbe, frige, coace, prăjeşte si pregătește preparatele culinare în conformitate cu rețetele restaurantului și cu meniul existent

Menține standardelor de păstrare și depozitare a produselor și preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.

Ţine cont de perisabilitate, termenul de garanţie, de modul în care urmează să fie folosite ingredientele;
Participă activ la activitati de intretinere a spatiului dedicat depozitarii si al bucatariei si la întreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare;

Îndeplineşte şi alte sarcini curente atribuite de către superiorul direct, în concordanţă cu necesităţile imediate ale unităţii.
Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024