Gratis

BTL Account Manager - Departamentul de Client Service

Rename Advertising

Candidatul Ideal

Suntem Rename Advertising, agenție 100% românească, cu peste 15 ani de experiență în event management si căutam un BTL Account Manager pentru departamentul nostru de Client Service.

Dacă îţi dorești să faci evenimente faine, îți plac briefurile în care trebuie să coordonezi punctul A cu C, fără să ai neapărat date despre B, şi chiar ai dat câteva bune în viața ta de account - fie de creație, fie de producție, fie de implementare, iar PPT-urile și pivotii în Excel sunt viața ta; știi să comunici atât cu oamenii din top management, cât și cu nea Nicu de la poartă şi știi de unde vine acronimul BTL, atunci înseamnă că ești account de BTL de Rename!
Dacă şi tu simţi asta, dă-ne un semn să ne cunoaștem.
Poţi să pui şi un CV, că ne ajută.
Între timp, pregătim o cafea bună.

Descrierea jobului

Ce vei face:
Gestionarea și dezvoltarea relațiilor cu clienții: Menținerea comunicării regulate cu clienții, înțelegerea nevoilor și obiectivelor acestora și ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈oferirea de soluții personalizate.
Coordonarea proiectelor BTL: Planificarea, organizarea și monitorizarea proiectelor BTL de la concept până la implementare, asigurându-se că toate etapele sunt finalizate la timp și în limitele bugetului.
Elaborarea brief-urilor: Crearea și prezentarea brief-urilor clare și detaliate echipelor interne de creație, producție și implementare, pentru a asigura o înțelegere comună a proiectului.
Supravegherea execuției campaniilor: Monitorizarea procesului de execuție al campaniilor BTL, asigurându-se că se respectă standardele de calitate și că se livrează conform așteptărilor clientului.
Gestionarea bugetelor: Elaborarea și monitorizarea bugetelor pentru proiectele BTL, asigurându-se că toate activitățile sunt realizate în limitele financiare stabilite.
Analiza și raportarea rezultatelor: Colectarea și analizarea datelor post-campanie, pregătirea rapoartelor de performanță și prezentarea acestora clienților, evidențiind rezultatele și recomandările pentru îmbunătățire.
Identificarea de noi oportunități: Proactivitate în identificarea de noi oportunități de business și propunerea de noi idei și strategii de marketing BTL pentru clienți.
Colaborarea cu echipele interne: Lucrul strâns cu echipele de creație, producție, implementare și alte departamente pentru a asigura coerența și succesul proiectelor.
Coordonarea activărilor de brand: Planificarea și implementarea activărilor de brand și a evenimentelor de teren, asigurând o experiență memorabilă pentru consumatori și o expunere maximă pentru brand.
Asigurarea satisfacției clienților: Monitorizarea satisfacției clienților și luarea de măsuri pentru a rezolva orice problemă sau preocupare în mod prompt și eficient.
Actualizarea cunoștințelor despre industrie: Menținerea la curent cu tendințele și inovațiile din industria publicității BTL și aplicarea acestora în proiectele de client service.
Ce căutăm la tine:
Experiență relevantă: Minim 3 ani de experiență în client service, preferabil în domeniul publicității BTL.
Cunoștințe solide în BTL: Înțelegere aprofundată a conceptelor și strategiilor de marketing BTL, inclusiv activări de brand, evenimente de teren și alte tactici de promovare directă.
Abilități excelente de comunicare: Capacitatea de a comunica eficient, atât verbal, cât și în scris, cu clienții și echipele interne.
Competențe în gestionarea proiectelor: Experiență în planificarea, coordonarea și monitorizarea proiectelor de la început până la finalizare.
Abilități de prezentare: Capacitatea de a crea și prezenta brief-uri, propuneri și rapoarte de performanță într-un mod clar și convingător.
Orientare spre client: Abilitatea de a înțelege și de a răspunde eficient la nevoile și așteptările clienților, asigurându-se de satisfacția acestora.
Abilități de negociere: Capacitatea de a negocia termeni și condiții favorabile atât pentru agenție, cât și pentru client.
Abilități analitice: Capacitatea de a analiza datele campaniilor și de a oferi recomandări bazate pe insight-uri.
Creativitate: Aptitudinea de a genera idei inovatoare și eficiente pentru campaniile BTL.
Abilități interpersonale: Capacitatea de a lucra bine într-o echipă și de a construi relații puternice cu colegii și clienții.
Adaptabilitate: Flexibilitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe proiecte simultan.
Organizare și atenție la detalii: Aptitudini excelente de organizare și o atenție deosebită la detalii pentru a asigura precizia și calitatea livrabilelor.
Disponibilitate pentru deplasări: Dispoziție pentru a călători la locațiile evenimentelor și activărilor de brand, dacă este necesar.Recompense:
Oportunități de creștere profesională într-un mediu stimulant și creativ.
Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare.
Experiență de lucru cu clienți din diverse industrii și proiecte de amploare.
Baza noastră centrală: București

Am crescut impreuna in departamentele de CS ale agentiilor de comunicare, pe vremea cand facebookul era hi5 iar digitalul era la rubrica de “nice to have”. Am lucrat impreuna pe proiecte, ne-am descoperit pasiunea pentru BTL, ne-am format, am trecut impreuna prin tot felul de situatii, am schimbat agentiile, am crescut invatand din fiecare experienta pana in punctul in care ne-am numit specialisti.

In 2009 am descoperit o nevoie acuta in piata de o agentie care sa ofere, pe langa solutii de implementare, servicii de planificare si consultanta specifice BTL-ului dar si comunicarii directe in general.

Fast forward 12 ani, suntem Rename Advertising, un proiect care a inceput cu 3 prieteni si s-a transformat intr-o agentie de BTL cu clienti recurenti si proiecte de anvergura nationala.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024