Gratis

Brand Manager – Sediu Mogosoaia

Grup Cris-Tim

Candidatul Ideal

Ce cautam?
  • O persoana organizata si atenta la detalii
  • Capacitati excelente de comunicare si colaborare cross teams
  • Capacitate excelenta de management proiect cu coordonare de activitati multiple
  • Intelegere si cunoasterea metricilor de business si analiza constantq a acestora ( bugete, resurse, timeline proiecte)
  • Persoana orientata pe rezolvarea problemelor si adaptabila schimbarilor pentru indeplinirea proiectelor

Ce ne dorim de la tine?
  • Experienta minim 5 ani in brand/category management - experiență în FMCG reprezintă un avantaj
  • Studii Superioare-Master
  • Cunostinte excelente de Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint – la nivel foarte avansat
  • Competentele digitale sunt un avantaj
  • Competente de Limba Engleza- nivel avansat
  • Carnet de conducere (B)

Descrierea jobului

Ce vei face tu?
  • Analizează performanta brandurilor alocate și a competitorilor, pe baza studiilor de piață (ex. dar fară ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈a se limita la: Nielsen, )
  • Analizează performanta brandurilor alocate pe baza rapoartelor interne sau prin crearea de rapoarte proprii
  • Prezintă Marketing Managerului regulat analiza pieţei şi evidenţiază tendinţele categoriilor/brandurilor de care este responsabil
  • Cunoaște în cele mai mici detalii, brandurile/ categoriile de care este responsabil atât dpdv al datelor interne (volum, valoare, gross margin, evoluție, etc.), cât și din punct de vedere extern (Market share atât pentru produsele companiei Cris-Tim cât și ale competiției, evoluție categorie în raport cu competiția, consumer researches, insight-uri consumator, etc.)
  • Elaborează și propune spre aprobare către Marketing Manager Strategia pentru fiecare categorie/brand de care este responsabil împreună cu tacticile pentru fiecare categorie de care este responsabil
  • Elaborează și propune spre aprobare planul anual de marketing pentru categoriile/brandurile de care este responsabil pentru atingerea indicatorilor de performanta pe fiecare categorie.
  • Elaborează și propune spre aprobare Mix-ul de marketing pentru fiecare categorie/brand de care este responsabil din perspectiva strategica a fiecărui P ( Proposition, Product, Pack, Price, Place, Promo) astfel încât produsele din categoriile de care este responsabil să ajungă prima alegere a consumatorului
  • Definește rolul fiecărui brand în cadrul fiecărei categorii de care este responsabil și urmărește/contribuie la implementarea lor
  • Semnalează în timp util Problemele și Oportunitățile din cadrul categoriilor de care se ocupa și propune spre aprobare soluții/activități care să conducă la creșterea brandurilor Cris-Tim. Identifica oportunitățile și amenințările de pe piață, propune Marketing Managerului direcții de acțiune, dezvolta și implementează planuri de acțiune specifice, conform strategiilor aprobate in board , în scopul asigurării unei competitivități înalte a brandurilor
  • Coordonarea lansării de NPD-uri alaturi de echipe mulți disciplinare ( R&D, Quality Department, Legal Department, Sales)
  • Coordonare testare produse din portofoliul alocat vs competiție
  • Întreținere modificări de etichete si alte materiale de brand în colaborare cu departamentele implicate

Ce iti oferim?
  • Un job intr-o companie de renume
  • Posibilitatea de a te dezvolta
  • Stabilitate
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Posibilitatea de avansare
  • Instrumente/utilaje de lucru performante
  • Pachet salarial motivant,
  • Abonament medical preventie
  • Pachete de beneficii conform politici de resurse umane
  • Grija pentru oameni

Descrierea companiei

Cine suntem noi?
Compania noastra, pe langa numele atat de cunoscut cu care ne mandrim si eticheta curata, este si un grup integrat din punct de vedere organizațional, cu 2600 de angajați care activeaza și performeaza în toate liniile de business-producție de preparate din carne, preparate din lactate, ready meal, fermă de animale, podgorie, ospitalitate si firmă de contrucții civile/industriale.
Cea mai importantă valoare pe care o avem, o apreciem și o prețuim sunt oamenii. Oamenii Cris-Tim. Echipa!

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 6 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024