Gratis

Brand Manager /Buyer

Eternal Beauty Srl

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui Brand Manager/ Buyer dornic de a optimiza procesul de achizitie al produselor din portofoliu si transpunerea acestor in oferte pentru clienti.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate (profil Marketing, Comunicare sau Economic)
- Cel putin 2 ani in procesele de negocieri si achizitii de marfa;
- Cunostinte excelente de lucru cu pachetul MS Office, in special Excel si PowerPoint;
- Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu - avansat;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- Orientare spre rezultate; Capacitate de asimilare rapida a cunostintelor si de prioritizare a activitatilor
- Abilitate de a lucra cu cifre si formule de calcul, spirit de observatie bine dezvoltat;

Descrierea jobului

Tine legatura in permanenta cu furnizorii din portofoliul de care se ocupa;
Achizitioneaza produselor din brandurile de care se ocupa, ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂in conformitate cu obiectivele de cost, calitate și livrare specificate
Rezolva problemelor aparute la receptia de marfa (diferente cantitative, calitative si diferente de pret);
Opereaza actualizări de informatii pe nomenclatorul de articole și baza de date
Intocmeste rapoarte de vanzari si achizitii atunci când este necesar;
Evalueaza ofertele și cotațiile furnizorilor potențiali;
Cere cele mai bune oferte pentru materialele de marketing si informatii de promovare a brandurilor de la furnizorii din portofoliu; prelucreaza aceste materiale cu scopul de a oferi informatii clare de prezentare si promovare produse catre Consultatii de vanzari, departamentul online si magazine;
Propune preturi de vanzare pentru produsele din portofoliu, facand o analiza atenta de piata;

Ce iti oferim:
Pachet salarial atractiv
Vei face parte dintr-o echipa tanara si dinamica
Acces la training-urile organizate de partenerii nostri

Eternal Beauty SRL are o experienta de peste 24 ani in domeniul distributiei cosmeticelor profesionale si o cifra de afaceri de peste 10 000 000 Euro in anul 2019. In portofoliu se regasesc branduri importante la nivel mondial pentru care compania este distribuitor in Romania, cum ar fi: Schwarzkopf Professional, Indola, MakeUp Factory, Thuya Nails, Nook, Yellow, BaBylissPro,Wahl, Moser, Ermila, AGVGroup, Jaguar.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024