Gratis

BIOLOG MICROBIOLOGIE IASI

LABORATOARELE SYNLAB

Candidatul Ideal

Biolog - departament bacteriologie Iasi

Cerinte:

Certificat de membru OBBCSSR vizat pe anul in curs;
Aviz de Libera Practica;
Experienta in cadrul unui laborator de analize medicale- Departamentul de bacteriologie
Cunostinte de operare PC;
Persoana meticuloasa si atenta;
Inalt simt de raspundere;
Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
Persoana disciplinata, responsabila si capabila sa lucreze in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Efectuarea analizelor de bacteriologie si validarea rezultatelor in sistemul informatic;
Efectuarea calibrarilor, rularea controlului intern si extern de ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄calitate pentru analizele de laborator;
Mentinerea inregistrarilor conform standardelor de calitate;
Respectarea termenelor de executie ale analizelor;
Controlul si asigurarea bunei intretineri si exploatari a aparatelor din dotarea laboratorului;
Identificarea neconformitatilor, analiza cauzei si luarea masurilor corective.

Informatiile pe care le colectam despre candidati in ceea ce priveste recrutarea:

SYNLAB - Europe's Number One Medical Diagnostics Provider - o rețea extinsă de servicii de laborator și o prezență consolidată a centrelor de recoltare în principalele orașe ale României

La baza acestei rețele și a dezvoltării sale viitoare stă forța motrice a unei strategii puternice - împărtășită tuturor celor 20.000 de angajați SYNLAB din întreaga lume și zeci de mii de colaboratori - care pune întotdeauna excelența medicală și pacientul pe primul plan. În continuă dezvoltare și o creștere puternică, SYNLAB este mereu în căutarea unor profesioniști din domeniul sănătății și medici/specialiști pentru laboratoarele și punctele de recoltare.

Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024