Gratis

BID MANAGER

SC ADREM INVEST SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii: Superioare tehnice finalizate, profil tehnic, economic, juridic.
  • Experiență: minimum 2 ani experiență similară în companii cu specific ethnic.

Cunoștințe și abilități:
  • Cunoștințe solide privind legile și reglementările romanești și europene cu privire la organizarea licitațiilor;
  • Cunoștințe generale ale tehnicii vânzării și negocierii;
  • Cunoștințe generale privind sisteme SCADA si Automatizari;
  • Cunoștințe solide de limba engleză (scris, citit, vorbit);
  • Cunoștințe generale de Project Management;
  • Cunoștințe avansate MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Abilitate decizională;
  • Planificare și organizare;
  • Managementul riscurilor;
  • Orientare spre client;
  • Orientare spre rezultate;
  • Rezistență la stres;
  • Managementul timpului;
  • Comunicare;
  • Negociere;
  • Atenție la detalii;
  • Capacitate de analiză și sinteză.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Coordonează și derulează în mod optim procesul de pregătire a documentației pentru participarea în procedurile de licitație selectate ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀- eligibilitate, ofertă tehnică, ofertă financiară;
  • Analizează cu maximă responsabilitate și atenție documentațiile licitațiilor și ale cererilor de ofertă;
  • Coordonează întocmirea devizelor de ofertă, depunerea dosarului pentru participarea la licitații în termen;
  • Este implicat activ inclusiv în emiterea/ solicitarea și obținerea documentelor de eligibilitate (Certificat Constatator ORC, Certificate Taxe, etc.)
  • Pregătește cererile de clarificare și urmărește primirea răspunsului la aceste cereri;
  • Menține legătura cu autoritatile contractante sau cu organizatorii licitatiilor pe parcursul derularii procedurilor aferente;
  • Colaborează optim cu personalul companiei pentru analizarea detaliată a caietelor de sarcini și întocmirea ofertelor tehnice și financiare;
  • Depune oferta în termen și este prezent la ședințele de deschidere a ofertelor (după caz);
  • Furnizează informații specifice departamentelor implicate în proces atât în faza de ofertare, cât și în cea de implementare;
  • Urmărește soluționarea cererilor suplimentare de informații primite de la contractant;
  • Monitorizează permanent reglementările și condițiile de calificare pentru participarea la procedurile de achiziții publice și le aduce la cunoștința managementului companiei;
  • Cunoaște legislația în domeniul achizițiilor publice;
  • Intocmește și întreține baza de date a tuturor contractelor/ licitațiilor amânate/ contestate/ derulate;
  • Intocmește rapoarte specifice și periodice legate de activitățile curente (status licitații, planing-ul licitațiilor, excepții și aprobări aferente);
  • Primește cererile de ofertă repartizate de către Directorul Comercial - Ofertare, clarifică cu solicitanții toate elementele necesare elaborării ofertei și se asigură că oferta va fi emisă în conformitate;
  • Se asigură că ofertele sunt transmise solicitantului în termenele stabilite;
  • Urmărește parcursul ofertei și face o analiză a respingerii ofertei dacă aceasta este repinsă;
  • Cunoaște foarte bine domeniul de activitate al companiei;
  • Are răspunderea integrală asupra ofertei finale, privind conformitatea cu cerintele;
  • Informează imediat șeful ierarhic la apariția oricărei probleme importante care poate avea impact asupra desfășurării activității sale.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Bonusuri pentru performanţă;
  • Beneficii non-financiare: certificări, training, etc.;
  • Atmosferă benefică dezvoltării profesionale şi personale.

Grupul Adrem sprijină tranziția spre energie regenerabilă prin oferta sa de soluții și servicii dedicate domeniului energetic, prin intermediul celor trei companii – Adrem Invest, Adrem Engineering și Adrem Link – fiecare specializată pe segmentul ei de piață. Peste 1.000 de angajați din 18 județe asigură expertiza și abilitățile necesare pentru planificarea, dezvoltarea și implementarea soluțiilor la cheie, personalizate nevoilor clienților noștri, acoperind proiecte la nivelul întregii țări. De 30 de ani, oferim clienților noștri produse, soluții și servicii dedicate domeniului energetic.
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024