Barman/Barista/Ospatar Wine Bar-LosAmigos-Militari Residence

LOS AMIGOS WINE CAFE S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm echipa perfecta formata dintr-un barman priceput și un chelner prietenos, care împreună vor oferi clienților noștri o experiență perfectă și memorabilă, combinând serviciul excepțional cu ospitalitatea caldă.

Daca ai deja echipa formata cu un prieten, va asteptam cu drag.

Candidatii perfecti pentru "LOS AMIGOS" :

1. Au o atitudine prietenoasă și un spirit de ospitalitate! Ne dorim pe cineva căruia îi placa să-i facă pe clienți să se simtă bineveniți.

2. Au abilități de barista: Fie că este vorba de prepararea unei cesti de cafea grozavă sau de crearea unui cu latte cu personalitate, pasiunea pentru cafea este cu siguranță un plus. Experienta intr-o alta pozitie similara reprezinta un avantaj

3.Comunicare usoara: Este esențial să lucrezi bine cu ceilalți într-un mediu aglomerat. O buna comunicare cu clienții și colegii de echipă este cheia unei experiențe grozave pentru toată lumea.

4. Acordă atenție detaliilor: este important să urmăriți îndeaproape rețetele și să păstrați lucrurile curate și organizate. Lucrurile mărunte contează!

5. Sunt flexibili: a fie deschisi la diferite ture, inclusiv la sfârșit de săptămână și sărbători, ne ajută să facem lucrurile să funcționeze fără probleme.

6. Rezolvă probleme: a rămâne calm și gaseste soluții atunci când apar provocări!

7. Partajează o pasiune pentru cafea, vinuri. Dacă ești încântat să afli mai multe despre cele doua și culturile acestora, te vei potrivi perfect!

Aceste calități ajută la crearea unei atmosfere calde și primitoare atât pentru clienții noștri, cât și pentru echipa noastră!

Descrierea jobului

Un barman perfect este prietenos, atent și priceput în mixarea băuturilor, creează o atmosferă primitoare, intampina clienții cu un zâmbet ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂cald și servesc băuturi eficient, chiar și în perioadele aglomerate. Cu o cunoaștere puternică a cocktailurilor clasice și a tendințelor actuale, ei adaptează recomandările la preferințele oaspeților. Ei sunt organizați, mențin o zonă de bar curată și lucrează bine cu membrii echipei pentru a asigura operațiuni bune. Un barman perfect echilibrează profesionalismul cu o personalitate distractivă și primitoare, făcând ca fiecare oaspete să se simtă apreciat și ca acasă.

• Pregătiți și serviți băuturi: creați cocktailuri clasice, turnați bere, serviți vin și alte băuturi conform rețetelor standard și preferințelor clienților.

• Interacțiunea cu clienții: Salutați clienții cu căldură, primiți comenzi, faceți recomandări și angajați-vă într-o conversație prietenoasă pentru a crea o atmosferă primitoare.

• Gestionarea numerarului: procesați cu acuratețe plățile, gestionați tranzacțiile cu numerar și cu cardul și mențineți un sertar de numerar echilibrat.

• Întreținerea barului: Păstrați barul curat și bine aprovizionat cu ingrediente, vesela și alte consumabile. Curățați barul, spălați paharele și asigurați-vă că toate echipamentele sunt în stare de funcționare corespunzătoare.

• Gestionarea stocurilor: Monitorizați și reaprovizionați inventarul după cum este necesar, informați managementul cu privire la nivelurile scăzute ale stocurilor și asistați la comandarea proviziilor.

• Conformitatea cu sănătatea și siguranța: Respectați toate standardele de siguranță și igienă alimentară, inclusiv verificarea actelor de identitate pentru a verifica termenele de valabilitate și manipularea responsabilă a alcoolului.

• Colaborare în echipă: Lucrați îndeaproape cu managerul, personalul din sala și alți membri ai echipei pentru a asigura un serviciu fără probleme în timpul schimburilor, în special în timpul orelor de vârf.

• Suport pentru evenimente: Asistență cu evenimente private sau promoții speciale, inclusiv crearea de băuturi personalizate sau crearea unui bar temporar, dacă este necesar.

Los Amigos, cea mai nouă cafenea din zona, unde căldura prieteniei se întâlnește cu aromele Spaniei și Italiei. Cu o atmosferă primitoare și relaxantă, Los Amigos este locul perfect pentru prieteni să se adune, să împărtășească povești și să se bucure de plăcerile simple ale vieții. Cafeneaua noastră îmbină cele mai bune elemente din două culturi mediteraneene oferind cafea preparată cu măiestrie, vinuri rafinate și o selecție irezistibilă de tapas.

Fie că vii pentru un espresso de dimineață sau pentru a te relaxa cu un pahar de vin, Los Amigos promite o atmosferă vibrantă, dar relaxată, unde fiecare vizită se simte ca o întâlnire între prieteni vechi. Motto-ul nostru, „Friends, wine and tapas”, reflectă esența a ceea ce reprezentăm companie bună, mâncare delicioasă și momente de neuitat.

Vino și descoperă un strop din Mediterana cu Los Amiogos!

Publicat 13 Oct. 2024 Reactualizat 20 Oct. 2024 Expiră 12 Nov. 2024