Gratis

Backend PHP Developer – Laravel / OctoberCMS

INSIDE MEDIA COMMUNICATION SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cunoşti foarte bine PHP şi ştii cu ce “se mănâncă” o aplicatie de backend? Ai
experienţă în proiecte reale, un bun spirit de observaţie şi atenţie pentru detalii? Eşti o
persoană inteligentă, autonomă şi pasionată de tehnologie? Atunci te vrem in echipa
noastra! La ce ne aşteptăm...
Să fii pasionat de web development şi design, să ai abilitatea de a prioritiza şi de a lucra
în paralel la mai multe proiecte. Sa fii la curent cu ultimele tendinţe în Web şi UI design.

Descrierea jobului

Cerinţe
· Cel puţin 2 ani de experienţă în crearea de siteuri sau aplicaţii web;
· Cunoştinţe foarte bune de ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂Laravel sau OctoberCMS;
· Cunoştinţe bune de HTML şi CSS;
· Cunoştinţe de MySQL sau alte baze de date;
· Cunoştinţe de lucru cu API-uri (integrari si dezvoltari);
· Cunoştinţe de alte framework-uri de PHP constituie un avantaj (WordPress, Magento,
Drupal, Symfony, etc);
· Cunoştinţe bune de limba engleză;
· Simţul umorului (mare avantaj).
Responsabilităţi
· Dezvolţi pagini web şi stiluri pentru aplicaţii sau site-uri web;
· Creezi, adaptezi şi modifici functionalitati in cadrul unor aplicatii noi sau existente;
· Creezi elemente dinamice şi statice de User Interface;
· Creezi sau adaptezi componente JavaScript.
La ce să te aştepţi
· Vei crea împreună cu echipa de dezvoltare site-uri şi aplicaţii folosite în domenii foarte
diverse;
· Vei avea ocazia să înveţi şi să utilizezi noi tehnologii;
· Vei participa la dezvoltarea unor proiecte interesante şi provocatoare.
Beneficii:
· Mediu de lucru relaxant, locatie centrala, sala de recreere
· Proiecte deosebit de interesante
· Program de lucru lejer
· Echipamente performante
· Echipa tanara, proactiva,

· Plata orelor suplimentare efectuate,
· Salariu Motivant, negocierea salariului se va face la interviu, in functie de cunostinte
· Abonamente la clinica privata

Inside Media Communication is a web development company whose mission is to deliver digital projects of exceptional quality, always on time.

The core activity of the company is the development of web applications, offering both web design services as well as implementing projects using various platforms (E-commerce, CMS, e-learning, web-portal, social media development).

We offer our clients from all around the world both custom-made as well as open-source web solutions using PHP programming driven by MySQL, PostgreSQL and MongoDB databases. We also implement mobile applications across all platforms: iOS (iPad and iPhone), Android and cross-platform on Cordova/Ionic/Capacitor.

Recently we have expanded our business to the U.S.A. and the United Kingdom in order to better meet the needs of our customers.

Our team is made up of young professionals, with an average age of 27 years, all of us being enthusiastic about the work we do. We always strive for perfection and continuously develop our employees by encouraging the usage of new technologies and advancements in the field.

Publicat 25 Iul. 2024 Reactualizat 23 Aug. 2024 Expiră 25 Aug. 2024