Gratis

Avocat stagiar colaborator

Zamfir si Asociatii Sparl
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Este înscris în Barou.
  • Are disponibilitate pentru program full time.
  • Poate încheia un contract de colaborare, conform anexei la Statut.
  • Are cunoștințe teoretice solide în drept civil și procedură civilă.
  • Disponibilitate pentru aprofundarea cunoștințelor teoretice și practice despre legea societăților, proprietatea intelectuală, învățământ, sănătate, dreptul muncii, jocuri de noroc.
  • Deținerea permisului de conducere categoria B reprezintă un avantaj.
  • Are cunoștințe de PC și MS Office pentru a eficientiza activitățile zilnice.
  • Este cunoscător al limbii engleze.

Descrierea jobului

Va colabora cu avocații seniori în diverse proiecte legale.
Va reprezenta clienții în fața diverselor instituții și în instanță.
Va ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀pregăti opinii legale și documente juridice.
Va asista în cercetarea și pregătirea dosarelor.
Va participa la ședințe și întâlniri cu clienții.
Program de lucru: 8 ore pe zi.

Descrierea companiei

Asistență juridică pentru afaceri.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 26 Oct. 2024