Gratis

AVOCAT STAGIAR / AVOCAT DEFINITIV, 0-4 ANI EXPERIENTA

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

CANDIDAŢII TREBUIE SĂ ÎNDEPLINEASCÃ URMĂTOARELE CONDIŢII:
- Experiență la nivel de începător în dreptul afacerilor și litigii; experiența în alte domenii de practică, cum ar fi dreptul muncii, proprietate intelectuală, energie și resurse naturale, reglementare și drept imobiliar constituie un avantaj;
- Capacitate riguroasă de analiză și sinteză, cunoștințe solide, după caz, de drept civil, comercial, procedură civilă și dreptul societătilor;
- Cunoașterea limbii engleze (scris/vorbit); un nivel avansat de cunoastere a limbii engleze reprezintă un avantaj;
- Capacitate bună de organizare;
- Abilități de comunicare și capacitate de integrare rapidă în colectiv, optimism, dedicare si disponibilitate spre învățare continuă;
- Capacitate de concentrare pentru atingerea obiectivelor şi sarcinilor primite.

Descrierea jobului

UN AVOCAT ÎN ECHIPA NOASTRĂ:
- are un onorariu lunar motivant, competitiv;
- are oportunitatea de a lucra într-o echipă ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂tânără, dinamică şi motivată;
- are posibilitatea de dezvoltare continuă din punct de vedere profesional, lucrând preponderent pentru clienți internaționali din domenii diverse;
- are posibilitatea să mentină un echilibru corect între viața profesională si viața personală.

Anunțul este valabil pentru municipiul București. Persoanele interesate sunt rugate să transmită Curriculum Vitae, in limba romana sau in limba engleza, la adresa: office@buzescu-tomescu.com
Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.