Gratis

Auditor Intern

R.A.U. BOOKSTORE SRL

Candidatul Ideal

Profilul Candidatului Pe care îl căutăm
Studii: Diplomă de licență în economie, administrație publică sau domenii conexe.
Experiență: Minim 3 ani în audit intern, control intern sau funcții similare, preferabil în instituții publice sau de învățământ superior.
Cunoștințe solide de audit intern și control intern.
Familiaritate cu legislația aplicabilă universităților și instituțiilor publice.
Abilități excelente de analiză și sinteză și capacitatea de a comunica eficient cu toate nivelurile ierarhice.
Experiență în utilizarea aplicațiilor ERP și a pachetului MS Office.
Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilități Cheie
Asigurarea unui control intern eficient și consistent, conform celor mai bune practici și reglementări din domeniul învățământului superior.
︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Realizarea de audituri interne, inclusiv evaluarea conformității cu legislația în vigoare și reglementările interne.
Colaborarea cu toate departamentele și facultățile universității pentru a îmbunătăți procesele academice și administrative.
Pregătirea rapoartelor de audit și monitorizarea implementării măsurilor corective.
Oferirea de suport pentru integrarea soluțiilor informatice (ERP) și propunerea de soluții pentru simplificarea și optimizarea procedurilor universitare.

De Ce Să Ni Te Alături?
Oportunitatea de a lucra într-o universitate de prestigiu, unde vei avea un impact real asupra modului în care sunt gestionate procesele academice și administrative.
Autonomie în desfășurarea activităților și șansa de a contribui la proiecte naționale și internaționale.
Un mediu de lucru profesionist, cu acces la resurse moderne (laptop, smartphone) și suport pentru dezvoltarea ta continuă.
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dedicată excelenței și inovației.

Beneficii:
Tichete de masă - 40 lei/zi;
Decont transport ­-100 lei/lună;
Decont servicii formare profesională;
Bonus în funcție de performanță;
Zile suplimentare de concediu de odihnă, în funcție de vechimea în organizație;
O zi liberă plătită cu ocazia zilei tale de naștere;
Posibilitatea de a beneficia de o bursă Erasmus/an (formare profesională de scurtă durată la o instituție parteneră din străinătate).

Universitatea Româno-Americană este o instituție renumită în educație și cercetare, cu o reputație solidă în România. Suntem dedicați excelenței și suntem în căutarea unui Auditor Intern motivat, care să ne ajute să menținem standarde ridicate și să gestionăm eficient riscurile și operațiunile noastre.
Publicat 16 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 15 Nov. 2024