Gratis

AUDITOR INTERN

ROVERE MOBILI

Candidatul Ideal

  • cunoaştere la nivel profesionist a legislaţiei, procedurilor şi politicilor de audit;
  • comunicare eficientă, capacitate de ascultare activă;
  • obiectivitate, imparţialitate;
  • spirit de organizare;
  • etică profesională;
  • capacitate de argumentare;
  • capacitate de evaluare;
  • corectitudine, flexibilitate, deschidere;
  • capacitate de analiză şi sinteză;

Descrierea jobului

  • Realizează activităţi de asigurare şi consiliere menite să adauge valoare şi să îmbunătăţească activităţile companiei;
  • Stabileşte metodele şi etapele ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄de realizare a auditului intern;
  • Efectuează auditul tehnic verificând caracteristicile activităţilor / acţiunilor: conformitate, legalitate, încadrarea în plafoane valorice, eficienţă;
  • Elaborează documentele specifice activităţii de audit intern în funcţie de scopul şi obiectivele auditului intern şi conform planului de audit;
  • Prezintă şi arhivează raportul de audit intern conform legislaţiei în vigoare.
  • Sesizeaza neconformitatile identificate in timpul auditului, urmareste efectuarea actiunilor aferente neconformitatilor si verifica eficacitatea actiunilor corective;
  • Participa la auditurile interne si externe;
  • Asigura relatia cu autoritatile de supraveghere cu privire la auditurile externe ulterioare.

ROVERE MOBILI este cunoscuta ca fiind un lider in domeniul amenajarilor interioare, fiind unul dintre cei mai importanţi furnizori de mobilier de lux pe piata din Romania. Aceasta performanta fiind atinsa datorita experientei managementului companiei de peste 20 ani in domeniul importului de mobilier din Italia. Odata cu aparitia sa pe piata in decembrie 2002 ROVERE MOBILI s-a impus prin profesionalism, calitate si inovatie aducand un nou concept in domeniu prin urmarirea liniilor de trend internationale si a ultimelor tendinte atat in domeniul mobilierului si al decoratiunilor cat si la nivel de curente artistice contemporane. Astfel, dincolo de activitatea comerciala de vanzare a produselor de mobilier, compania a dezvoltat o infrastructura moderna cuprinzand departamente de: proiectare, logistica, marketing, contabilitate, livrari si montaj, administrativ, toate subordonate aceluiasi scop – oferirea unor servicii profesionale, de elita. Pentru mai multe detalii puteti accesa site-ul companiei www.roveremobili.ro

Publicat 30 Mai 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 29 Iun. 2024