Gratis

Asociat in vanzari - Consultant imobiliar

FIMMO HOLDING S.R.L.
3 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Cerințe:
Experiență anterioară în vânzări reprezintă un avantaj.

Abilități bune de comunicare.

Capacitatea de a lucra independent și de a gestiona eficient timpul.

Orientare către client și capacitatea de a construi relații de durată.

Atitudine proactivă și orientată către rezultate.

Calificări:
Diplomă studii medii.

Cunoștințe avansate de utilizare a calculatorului.

Permis de conducere categoria B și acces la un mijloc de transport personal reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:

Promovarea și vânzarea proprietăților imobiliare (rezidențiale, comerciale, terenuri) prin diverse canale de marketing ce îți vor fi ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄puse la dispoziție.

Gestionarea relațiilor cu clienții, asigurându-te că nevoile și cerințele acestora sunt înțelese și satisfăcute.

Realizarea de vizionări ale proprietăților și prezentarea acestora într-un mod profesionist și atrăgător.

Negocierea și încheierea tranzacțiilor imobiliare, asigurându-te că toate documentele și formalitățile legale sunt corect îndeplinite.

Consilierea clienților privind piața imobiliară, prețurile și tendințele actuale.

Menținerea unei bune cunoașteri a pieței imobiliare locale și a competitorilor.

Relație Contractuală:

Aceasta este o oportunitate de colaborare contractuală. Consultantul imobiliar va trebui să își deschidă un PFA (Persoană Fizică Autorizată) sau un SRL (Societate cu Răspundere Limitată).

Contractul de colaborare va stabili condițiile și termenele de remunerare bazate pe comisioane din vânzări.

Colaborare flexibilă: Nu oferim salarii, ci oportunitatea de a-ți crește veniturile cu un procent atrăgător din comisioanele realizate.

Beneficii:

Posibilitatea de a lucra într-un mediu dinamic și în continuă dezvoltare.

Oportunități de dezvoltare profesională și personală.

Acces la un portofoliu diversificat de proprietăți și clienți.

Flexibilitate în gestionarea programului de lucru.

Aplicare: Dacă ești pasionat de domeniul imobiliar și îți dorești să faci parte din echipa noastră, te rugăm să trimiți CV-ul tău actualizat la adresa de email, până la data de 21.06.2024.

Alătură-te echipei noastre și contribuie la succesul unei companii în plină expansiune!

FIMMO Imobiliare este o companie ce activează în domeniul imobiliar, fondată în județul Suceava, iar aceasta urmărește să devină unul dintre pilonii principali ai domeniului imobiliar și nu în ultimul rând să ofere servicii de cea mai înaltă calitate. Punând accent pe educația pe care o deține, acumulată de-a lungul timpului prin intermediul cursurilor de specialitate și totodată pe educația clienților noștrii, compania FIMMO, urmărește informarea corectă și transparentă în relațiile cu clienții și beneficiarii serviciilor pe care le oferă. Fiind un business bazat pe reputație și recomandări, mai mult de 1/3 din activitatea noastră este generată de către cunoștințe, foști și actuali clienți.

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024