Gratis

Asistent Social

Asociatia Pro Vita Pentru Nascuti Si Nenascuti

Candidatul Ideal

-studii superioare de specialitate in asistenta sociala
-membru în Colegiul Național al Asistenților Sociali și detinerea avizului de exercitare a profesiei
-cunostinte de operare PC
-experienta in domeniul asistentei sociale
-capacitate de lucru-independent si in echipa
-cunoasterea metodelor si tehnicilor de interventie specific si legislatia din domeniul asistentei sociale
-dorinta de a lucra cu copii din familii defavorizate si cu persoanele dezavantajate
-adaptabilitate, flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a rezolva probleme si competenta in asumarea responsabilitatii
-capacitatea de a stabili relatii, perseverenta si toleranta
-cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj

Descrierea jobului

Absolvent studii superioare in asistenta sociala
-aviz de exercitare a profesiei de asistent social eliberat de Colegiul Asistentilor Sociali
-experienta ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de minim 2 ani de lucru cu persoane in situatii defavorizate si/sau vulnerabile
-intocmirea actelor sociale ale beneficiarilor asociatiei
-mentinerea legaturii cu DGASPC si institutiile colaboratoare

Misiunea Asociatiei ProVita este aceea de a oferi adapost si conditii normale de trai copiilor abandonati, neglijati sau orfani. De a oferi ingrijire si adapost femeilor, mamelor si copiilor acestora, a mamelor in devenire, a adultilor fara adapost si batranilor parasiti.

Rolul nostru este sa oferim sprijin, o casa si mai ales sentimentul de familie celor care traiesc in situatii limita, indiferent de sex, rasa sau religie.

Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 30 Aug. 2024 Expiră 29 Sept. 2024