Gratis

Asistent medical sef - Spitalul Monza Ares Cluj

MONZA ARES

Candidatul Ideal

Profilul candidatului ideal: - Absolvent al scolii postliceale/ Facultatea de asistente medicala; - Experienta minim 3 ani pe un post similar - Persoana serioasa, punctuala, cu atitudine pozitiva si motivatie puternica.

Descrierea jobului

Activitati specifice: - pregatirеа pacientilor in vederea realizarii procedurilor - organizeaza activitatea de tratament,explorari functionale si ingrijire din sectie,asigura si ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈raspunde de calitatea acestora. - Cunoaste instrumentarul si modul de functionare al aparaturii si instalatiilor specifice serviciilor de cardiologie si radiologie interventionala. - Monitorizeaza bolnavul postinterventional si administreaza medicatie si oxigenoterapie la nevoi. - Efectueaza urmatoarele tehnici medicale: administrare de medicamente pe cale orala, injectabila (intramusculara, intravenoasa, subcutanata), cutanata, efectuarea de perfuzii (cu sau fara montare de branule), sondaje vezicale, resuscitare cardio–respiratorie in caz de nevoie, monitorizeaza functiile vitale (respiratie, puls, TA) pe parcursul examinarii si le inregistreaza in dosarul de ingrijire, efectuarea de analize de urgenta (coagulare, hematologie, etc.). - Coordoneaza si raspunde de aplicarea si respectarea normelor de prevenire si combatere a infectiilor nosocomiale - Asigura procurarea medicamentelor curente pentru aparatul de urgenta al sectiei,controleaza modul de decontare si administrare a acestora de catre asistentele din sectie. - Realizeaza autoinventarierea periodica a dotarii sectiei/spitalului conform normelor stabilite si deleaga persoana care raspunde de aceasta,fata de administratia institutiei. - Verifica Foile de observatie clinica generala a pacientilor la externare,in vederea codificarii corecte a interventiilor a procedurilor efectuate de asistentele medicale,verifica Fisa asistentei . - Coordoneaza si controleaza activitatea desfasurata de personalul din subordine Program: Full-time, L-V: 8h , inegal conform graficului Beneficii: mediu de lucru motivant, ambient & aparatura medicala la standarde inalte, pachet salarial atractiv, tichete de masa

ARES GROUP este o rețea de centre de cardiologie și radiologie intervențională, lider pe piața din România în soluții terapeutice premium, care păstrează integritatea anatomică a pacientului. ARES GROUP operează în București, Cluj-Napoca, Pitești și Constanța și urmărește deschiderea altor centre noi în toată țara. Misiunea ARES în România este să asigure accesul unui număr cât mai mare de pacienți la tratamente inovatoare și soluții terapeutice personalizate. De-a lungul celor peste 10 ani de activitate, la ARES au avut loc 19 premiere medicale naționale și internaționale.
Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024