Gratis

ASISTENT MEDICAL GENERALIST

ESTET DENT S.R.L.

Candidatul Ideal

Clinica stomatologica angajeaza asistent/a medical/a

Cerinte asistent medical generalist:
-absolvent al unei scoli de profil
-abilitati de a executa proceduri medicale la standard de perfomanta stabilit
-personalitate calda,orientare catre pacient ,disciplinata,responsabila si dornica sa lucreze in echipa
-echilibru emotional

Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati asistent medical:
Să dețină cunoștințe teoretice și practice care să îi permită să identifice nevoile pacientului, să ofere suport ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃medicului și, împreună cu acesta, să asigure atât reușita tratamentului, cât și confortul și siguranța pacientului.
Răspunde de calitatea actului medical si eficienta acestuia;
Completeaza registrele si tipizatele de profil.
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024