Gratis

Asistent medical generalist

CLINICA EQUILIBRIUM SRL
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Calitățile pe care le căutăm
Pentru a te alătura echipei noastre ca Asistent Medical Generalist, este esențial să deții următoarele calități:
Prezinți o atitudine pozitivă și prietenoasă, oferind pacienților o experiență placuta printr-o abordarea empatică;
Demonstrezi entuziasm și o predispoziție naturală pentru comunicare eficientă cu pacienții, ascultându-le nevoile și răspunzând prompt la întrebările lor;
Ești un membru de echipă de încredere, colaborând eficient cu colegii tăi și contribuind la un mediu de lucru armonios și productiv.
Ai capacitatea de a gestiona informații și situații confidențiale, asigurându-te că toate datele pacienților sunt tratate cu cea mai mare discreție și profesionalism.

Descrierea jobului

In rolul de Asistent Medical Generalist vei contribui direct la tratamentul și îngrijirea pacienților noștri, având responsabilități precum:
Asigurarea îngrijirii ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈pacientului în acord cu nevoile clinice ale acestuia
Efectuarea procedurilor și a tratamentelor medicale la recomandarea medicului;
Gestionarea eficientă a circuitului pacienților în sala de așteptare astfel încât să fie evitate întârzierile;
Pregătirea instrumentarului, a aparaturii necesare și asistarea medicului pe durata intervențiilor și procedurilor medicale efectuate în clinică;

CLINICA EQUILIBRIUM IASI - clinica deja cu traditie pe piata mediacla din Iasi recruteaza un nou coleg sau colega pentru pozitia de asistent medical generalist.
“Equilibrium “presupune faptul că pacientul este privit ca întreg, nu doar ca sumă a sistemelor sale, este gestionat cu empatie și căldură, explorat cu aparatură de ultimă generație, susținut în direcția cultivării sănătății fizice și psihice. Echipa noastra medicala este format din medici de elită, minuțios selectați, proveniți din numeroase specializări medicale, cu o dedicare sinceră pentru sănătatea și bunăstarea pacienților.
Publicat 19 Aug. 2024 Reactualizat 19 Aug. 2024 Expiră 18 Sept. 2024