Gratis

Asistent medical generalist- MedEuropa Bucuresti

MedEuropa
2 poziții

Candidatul Ideal

Esti un candidat eligibil daca:
  • Detii Certificat de membru OAMGMAMR (ALP) pentru asistent medical generalist;
  • Experienta in monitorizarea/administrarea de tratament pentru pacientii oncologici constituie un avantaj;
  • Ai abilitati de munca in echipa, proactivitate, de comunicare, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate;
  • Cunostinte operare computer/MS Office - nivel mediu;
  • Limba engleza - nivel mediu

Descrierea jobului

  • Monitorizează în permanenţă pacienţii internaţi pe compartimentul de spitalizare de zi;
  • Programează şi pregăteşte bolnavul prin tehnici specifice pentru ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂examinările paraclinice indicate, organizează transportul lui, îl însoţeşte în caz de nevoie;
  • Administrează medicaţia orală, injectabilă, perfuzabilă la recomandarea medicului, întocmeşte foaia de evoluţie şi tratament după indicaţiile medicului, ajută medicul la realizarea manevrelor terapeutice speciale;
  • Recoltează produse biologice pentru examene de laborator conform prescripţiei medicului, etichetează şi completează datele bolnavului în biletele de trimitere;
  • Notează în registru şi foaia de tratament medicamentele administrate;
  • Supraveghează bolnavul perfuzat şi aplică conduita terapeutică de urgenţă în cazul incidentelor, la indicaţiile medicului;
  • Participă la resuscitarea cardiorespiratorie în situaţiile de urgenţă;
  • Organizează pregătirea saloanelor pentru dezinfecţiile periodice (clinice);
Beneficii:
  • Salariu motivant la care se adauga un sistem de bonusare;

MedEuropa este o companie care are in plan dezvoltarea in Romania a unui lant de pana la 10 clinici de radioterapie intr-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelata geografic cu nevoile de tratament ale pacientilor.
În prezent sunt deschise centrele de radioterapie MedEuropa din Constanta, Bucuresti, Oradea și Brașov iar centrele din Iași și Bacău sunt în stadiu de dezvoltare.

Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024