Gratis

Asistent medical - clinica stomatologica

Family Dental Clinic
2 poziții

Candidatul Ideal

- Diploma de absolvire a Colegiului de Asistenti sau o alta forma de învățământ autorizată;
- Aviz ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀de liber practica – in termen de valabilitate;
- Asigurare malpraxis - in termen de valabilitate;
- Abilitati de operare calculator (Word, Excel, mail, internet)-minim noțiuni de bază
- Experienta anterioara nu este obligatorie dar reprezinta un avantaj;
- Reprezinta avantaj: Cunoasterea instrumentarului si a materialelor folosite in cabinet;

Descrierea jobului

- Asista medicul stomatolog in timpul interventiilor;
- Pregateste cabinetul pentru desfasurarea optima a programului;
- Pregateste materialele si instrumentele ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀conform indicatiilor medicului stomatolog si legislatiei in
vigoare;
- Sterilizeaza instrumentarul medical;
- Igienizeaza cabinetul dupa fiecare pacient;
- Raspunde de utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinet conform indicatiilor
medicului stomatolog;
- Asigura necesarul de consumabile pentru partea medicala;

Descrierea companiei

- Mediul de lucru placut;
- Program full-time, part-time;
- Locatia – Dumbravita;
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024