Gratis

Asistent Manager

Somet S.A.

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare.
  • Minim 5 ani experienta anterioara in rol similar, preferabil in santiere constructii.
  • Bune abilitati de operare a calculatorului (Word, Excel, Power Point, Microsoft Outlook).
  • Persoana cu bune abilitati de comunicare si relationare cu oameni cu diverse nivele de educatie si socio-culturale.
  • Demonstreaza atentie la detalii si preocupare pentru calitatea muncii sale.
  • Persoana proactiva, de incredere, cu spirit de echipa.
  • Capacitatea de a intelege si a anticipa necesitatile clientilor interni.
  • Persoana organizata, cu bune abilitati de rezolvare a problemelor si orientata catre rezultate.
  • Disponibilitate lucru in santier constructii.
  • Vorbitor fluent limba romana; cunoasterea limbii engleze – nivel avansat.

Descrierea jobului

Cautam coleg/a pentru extinderea echipei ce va fi implicata in executia unui proiect emblematic - proiectul Magistrala de ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Metrou M6 Lot 1.2!
Asistent Managerul va lucra indeaproape cu Managerul de Proiect si cu echipa aferenta proiectului, efectuand activitati administrative si secretariale.

Responsabilitati principale
  • Efectueaza lucrari de registratura generala – documente intrate, iesite, note interne, procese verbale etc.
  • Lectureaza corespondenta primita, o inregistreaza, o prezinta conducerii; responsabil cu sortarea si distribuirea corespondendei; responsabil cu arhivarea (suport hartie si electronic) a corespondentei si mesajelor primite.
  • Redacteaza corespondenta (si completeaza date in contracte, de tipul: date de identificare companii semnatare, numele semnatarilor etc), se asigura de obtinerea semnaturilor necesare din partea conducerii, de inregistrarea si transmiterea prin fax, email etc.
  • Repartizeaza si urmareste solutionarea corespondentei, conform dispozitiei rezolutive.
  • Urmareste semnarea contractelor cu colaboratorii (monitorizeaza circuitul de semnare).
  • Difuzeaza in companie deciziile si instructiunile cu caracter de circulara.
  • Traduce acte si materiale documentare din si in limba engleza.
  • Preia si directioneaza apeluri telefonice.
  • Tine evidenta necesarului de consumabile si situatia consumabilelor cumparate pentru birourile aferente proiectului.
  • Se ocupa de aspectele legate de deplasarile personalului din proiect (rezervari bilete avion si tren, cazari, etc.).
  • Responsabil cu primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate; asigura protocolul in cadrul intalnirilor.
  • Ofera suport in asigurarea legaturilor dintre personalul companiei noastre si partenerii din alte companii.
  • Se implica activ in organizarea de evenimente ale Companiei.
  • Ofera suport in pregatirea documentelor solicitate pentru Claim-uri.
  • Preia/ distribuie/ trimite toate documentele de Resurse umane din santier si le preda catre salariati/sediu.
  • Tine evidenta prezentei la lucru a personalului aferent proiectului (centralizeaza pontajele personalului aferent proiectului).
Beneficii
  • Bonuri de masa.
  • Abonament medical clinica privata.
  • Decont transport.
  • Laptop si telefon de companie.
  • Zile suplimentare de concediu de odihna pentru angajatii cu vechime.
  • Perspective de dezvoltare profesionala.
  • Activitati recreative cu echipa.
  • Oportunitatea de a lucra alaturi de o echipa de profesionisti, intr-o companie cu traditie si renume!

Infiintata in 1991 cu capital integral privat, SOMET SA este o companie cu traditie si experienta pe piata romaneasca, specializata in lucrari mari de infrastructura subterana si cu vasta experienta in constructii civile.

De-a lungul traiectoriei profesionale, SOMET s-a detasat pe piata de constructii din Romania ca si companie specializata in constructii de metrou, mentinandu-si pana in prezent pozitia de lider in acest domeniu.

DIN PASIUNE PENTRU PERFORMANTA

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024