Gratis

ASISTENT MANAGER TRANSPORT INTERN-EXTERN

SC OTTER DISTRIBUTION SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii;
  • Experienta intr-un departament de import-export sau transporturi internationale reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte necesare: operare MS Office si limba engleza;
  • Persoana atenta la detalii si cu dorinta de dezvoltare;
  • Abilitati excelente de comunicare si organizare;

Descrierea jobului

  • Pregateste documentele vamale ce tin de transportul marfii;
  • Se asigura ca fluxul informatiilor este corect transmis catre comisionarul vamal;
  • Tine legatura cu furnizorii interni si externi cu privire la comenzile de preluare marfa;
  • Intocmeste rapoarte periodice cu privire la costurile cu transportul;
  • Indeplineste alte sarcini specifice postului la solicitarea superiorului direct.

Otter Distribution este unul dintre cei mai mari retaileri si distribuitori de incaltaminte si accesorii din Romania, iar business-ul de distributie deja se extinde pe mai multe piete externe.
Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter Distribution a reunit in reteaua sa de magazine (OTTER, TEZYO, EPICA, GRYXX, ALDO) atat marci propria, cat si marci cu renume international distincte ca stil si imagine. In momentul de fata, reteaua de magazine este formata din peste 70 de magazine localizate in Bucuresti si in cele mai mari orase ale tarii. Atat online, cat si in oricare din magazinele noastre, clientii se pot inspira dintr-o gama de produse in voga si de calitate superioara.

Fa parte din echipa Otter!

Publicat 13 Aug. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 12 Sept. 2024