Gratis

Asistent Manager Junior

BCR Social Finance IFN S.A.

Candidatul Ideal

Ai absolvit de curand si iti doresti sa iti incepi cariera pe un post care te va ajuta sa inveti tot ce tine de partea de administrativ si secretariat a unei companii? Iti place sa interactionezi cu multe persoane din companie si sa ii ajuti pentru a-si rezolva task-urile administrative? Esti o persoana organizata?

Ne dorim un coleg care sa gaseasca sens in ceea ce face compania, respectiv ca suntem un IFN care acorda credite pentru micii intreprinzatori si organizatii ne-guvernamentale care nu pot primi finantare de la banci si ca dorim astfel sa ii ajutam sa se dezvolte.

Ne dorim un coleg care stie ce inseamna sa fii "un bun coleg", care stie sa vorbeasca respectuos cu colegii de la toate nivelele ierarhice, fara frica, jena sau ego pentru a-si atinge obiectivele si care sa stie engleza la perfectie :)

Si ca sa adaugam si cateva elemente eliminatorii, jobul asta nu e pentru tine:
  • daca nu ai facultatea terminata si nu poti lucra pe un program full-time
  • daca te "deranjeaza" cand te suna colegii cu intrebari
  • daca nu esti o persoana ordonata si organizata cu actele si termenele
  • daca nu stii sa folosesti eficient Word si Excel

Descrierea jobului

Denumirea interna pentru acest post este de Executive Assistant pentru ca are rolul de a asigura suport in principal pentru ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈cei 3 membrii ai Directoratului: Director executiv, Director financiar si Director risc.

Cateva exemple de activitati:
- organizarea intalnirilor trimestriale cu Supervisory Board: centralizarea si transmiterea materialelor pentru sedinta si intocmirea minutei intalnirii in limba engleza
- organizarea intalnirilor online saptamanale ale Management Board cu sefii de departamente
- evidenta si monitorizarea procedurilor si a modificarilor acestora impreuna cu sefii de departamente
- participarea la managementul, implementarea si monitorizarea proiectelor organizate la nivelul Management Board
- transmiterea documentelor oficiale ale companiei catre BNR si alte institutii publice
- suport administrativ pentru colegii de pe diverse departamente
Plecam de la premisa ca nu ai de unde sa stii deja sa faci aceste lucruri, dar te vom invata noi pas cu pas, ce ne asteptam ca tu sa aduci este dorinta de a invata si de a te dezvolta.

Despre beneficii vom discuta in detaliu la interviu.

Vrem sa mai adaugam ca se lucreaza in cea mai mare a parte a timpului de la birou, dar sunt cateva zile pe saptamana cand se poate lucra de acasa.

BCR Social Finance IFN SA este o instituție financiară nebancară (IFN), înființată în decembrie 2008, prezentă printr-o largă rețea națională și cu un portofoliu important de clienți.

Instituția își propune să creeze un impact pozitiv în comunitățile locale prin sprijinirea antreprenorilor, întreprinderilor sociale și organizațiilor ne-guvernamentale, punându-le la dispoziție servicii financiare flexibile și accesibile pentru a-și dezvolta cu succes activitatea.

BCR Social Finance respectă cele mai inalte standarde etice și de calitate confirmate de Comisia Europeană, în 2017, prin acordarea „Certificatului de confomitate cu Codul european de bună conduită pentru acordarea de microcredite”.

Apartenența la cel mai puternic grup financiar din România (BCR) și din Europa Centrala și de Est (Erste Group) permite susținerea unor proiecte viabile, dedicate inovării și creării de impact în societate.

Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024