Gratis

ASISTENT DE VANZARI

DIAMEDIX IMPEX S.A.

Candidatul Ideal

- Experiența de lucru in vânzări cu profil medical (minim 3 ani) constituie un avantaj,
- Înțelegerea fundamentală a principiilor de vânzări și a serviciilor acordate clienților,
- Cunoștințe de limba engleză, excel, word si sisteme ERP (obligatorie),
- Dorința de a depăși cota de vânzări si atingerea obiectivelor setate,
- Abilitati de vanzare,
- Abilitați de comunicare,
- Capacitate de integrare si lucru in echipa,
- Abilitati de planificare si lucru cu termene,
- Orientare către client si rezolvarea problemelor fără afectarea companiei,
- Prietenos, de ajutor, de încredere și cu dorința de implicare si rezolvare a tuturor responsabilităților,
- Abilități de bază în administrare, in special a timpului,
- Diploma de liceu (minim). Constituie un avantaj pregătirea universitara (biolog, chimist, biochimist).

Descrierea jobului

Căutăm un asistent de vânzări competitiv, rolul sau principal fiind acordarea de suport clienților companiei, clarificarea cu aceștia a necesitaților ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂si identificarea corecta a produselor solicitate de aceștia.
Principalele sarcini ale acestuia sunt: preluarea comenzilor, clarificarea urgentei de alocare a produselor, livrarea, rezolvarea problemelor întâmpinate de client, asigurarea livrărilor in timp util, asigurarea încasării banilor la termenul scadent, promovarea produselor existente pe stoc, lucrul in echipa cu celelalte departamente. Scopul companiei si a angajaților este de a oferi clienților servicii de înaltă clasă și de a crește veniturile companiei prin maximizarea vânzărilor.

RESPONSABILITATI
- Asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție a clienților printr-un serviciu de vânzări excelent
- Menținerea unor condiții excelente de promovare a companiei și a standardelor sale
- Menținerea unui stoc complet de produse, prin sesizarea necesitaților clienților
- Identificarea nevoilor și dorințelor clienților
- Recomandarea soluțiilor care corespund nevoilor clienților
- Întâmpinarea clienților politicos si arătând disponibilitate
- Gestionarea procesele din procesul de vânzare
- Însușirea informațiilor despre produse / Cunoașterea produselor
- Descrierea cu exactitate a caracteristicile produselor și beneficiile acestora
- Executa orice dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei
- Respectarea politicilor și procedurilor companiei

Diamedix Impex este unul dintre cei mai importanti importatori si distribuitori autorizati al produselor: Simenes, Hologic, Horiba, avand ca obiect de activitate distributia de reactivi, consumabile si echipamente destinate laboratorului clinic.

Credem in profesionalism si integritate si vedem in fiecare client pe care il avem in portofoliu un partener de drum lung, alaturi de care suntem mereu cu cele mai performante servicii si produse de pe piata.
Te regasesti in ceea ce suntem?
Atunci vino in echipa noastra!
Publicat 16 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 15 Nov. 2024