Gratis

Asistent comercial

STERA INDUSTRY SRL

Candidatul Ideal

Persoana ideala pentru acest post trebuie sa aiba urmatoarele abilitati si calificari:
- bune cunostiinte de utilizare PC - minim ︈︉︋︅︉︄︉︅​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎pachetul MS Office ( Excel peste medie), email, web;
- abilitati comunicare excelente, atat scris cat si verbal;
- spirit analitic, persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa lucreze in echipa;
- adaptabilitate la mediu in schimbare, rezistenta la stres;
- limba engleza - nivel mediu scris si vorbit - avantaj
- Nivelul de studii: medii/ superioare in domeniul economic sau experienta minima in vanzari sau gestiune.

Descrierea jobului

- Intocmirea facturilor, chitantelor, bonurilor de consum,dispozitii de plata/incasare, registrul de casa, deconturi de cheltuieli etc.;
- Incasarea numerarului rezultat ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄din vanzari;
- Inregistreaza facturile de intrare in sistemul informatic de contabilitate;
- Intocmeste actele si documentele solicitate;
- Efectueaza operatiuni de registratura: prelucreaza, verifica si inregistreaza cu atentie corespondenta primita, precum si orice alte acte sau documente stabilite pentru a fi inregistrate;
- Verifica documentele de insotire a tuturor marfurilor si obiectelor de inventar care intra in gestiune
- Elaboreaza contracte de vanzare cu clientii
- Actualizeaza baza de date a clientilor
- Mentine relatia cu clientii
- Verifica soldurile si informeaza clientii asupra facturilor neincasate

Societatea comerciala cu capital privat 100% specializata in oferirea de servicii si produse specifice domeniului industrial.In gama noastra de produse oferite se numara sisteme de ridicare si ancorare, furtunurile hidraulice, industriale si pneumatice, robineti industriali si pneumatici, accesorii pentru furtunuri hidraulice si industriale.

Publicat 9 Iul. 2024 Reactualizat 9 Iul. 2024 Expiră 8 Aug. 2024