Gratis

ASISTENT COMERCIAL

VENUS DSH IMPORT EXPORT SRL

Candidatul Ideal

- studii economice, experienta min 3 ani in domeniile comercial/vanzari/logistica/administrativ
- persoana dinamica, organizata, abilitati de comunicare, orientata spre rezultate
- persoana ordonata, atenta la detalii
- capacitate de gestionarea a unui volum de informatii detaliate
- cunostinte de operare pachet Office, cunoasterea unui soft de gestiune de tip ERP constituie un avantaj

Descrierea jobului

- isi insuseste portofoliul de produse comercializate
- verifica ofertele promotionale in vederea transmiterii materialelor catre tipografie
- verifica zilnic ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈tipurile de livrare si face corectiile necesare in sistem
- verifica facturile de servicii de curierat si distribuie costurile pe centre de cost
- asigura necesarul cu materiale consumabile (produse de curatenie, papetarie, birotica, etc), lanseaza comenzi, receptioneaza produse/servicii si preda facturi Departamentului Contabil
- participa la initierea si intocmirea de noi proiecte in cadrul firmei
- actualizeaza baza de date si documentele companiei asistat de seful ierahic superior
- asista si preia sarcini administrative si organizatorice de la seful ierahic superior
- asigura suport administrativ pentru echipa comerciala
- intocmeste rapoarte la solicitarea sefului ierarhic superior

Beneficii:
- salariu motivant
- bonuri de masa
- abonament medical clinica privata
- oportunitatea de a lucra intr-o companie cu vechime de peste 30 ani
- lucrul intr-o echipa de profesionisti

Venus DSH este importator direct si distribuitor al unei game variate de scule, unelte, dispozitive, articole de feronerie, sanitare, metalo-casnice. In cei peste 30 ani de prezenta pe piata romaneasca ne-am format o retea stabila de peste 1500 de clienti - utilizatori directi si distribuitori din toate zonele tarii. Activitatea noastra este sustinuta de o baza logistica bine structurata, dispunand de un modern showroom si depozit propriu desfasurate pe o suprafata de 4000 mp in zona Militari. De-a lungul timpului ne-am pefectionat relatiile de afaceri cu furnizorii externi reusind sa adaptam oferta la specificul pietei romanesti, intr-un flux dinamic de aprovizionare. Succesul de care se bucura Venus DSH (si implicit clientii nostri) se datoreaza in primul rand angajatilor Asiguram un mediu de lucru favorabil Implicam personalul in procesele decizionale Incurajam munca in echipa si antrenam toate structurile companiei in atingerea telurilor propuse, sarbatorind succesele si invatand din greseli Avem o echipa dinamica care s-a adaptat cu usurinta noilor conditii economice si de organizare aparute ca urmare a procesului de aderare a tarii noastre la Uniunea Europeana, capabila sa faca fata noilor provocari ale pietei www.venusdsh.ro

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 25 Iul. 2024