Gratis

Asistent Comercial - Operatiuni

TOYOTA ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

  • Cunostinte de calculator – Microsoft Office, excel avansat
  • Abilitati de comunicare (scris si oral)
  • Cunostinte medii de limba engleza
  • Disponibilitate pentru rezolvarea problemelor
  • Atentie la detalii si orientare catre calitate

Descrierea jobului

Verificare existenta formular de comanda auto cat si corectitudinea informatiilor din formular in raport cu politicile comerciale, listele de preturi ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃si informatiile din sistem,
Prelucrare modificari in sistem referitoare la campanii comerciale, discount-uri flote,
Receptie / expediere documente auto noi ( CIV+COC )
Printare COC-uri auto noi pentru emitere CIV cat si EUROCOC
Corespondenta Traducere manuale
Corespondenta zilnica pe e-mail/SYSAID cu reprezentantii de vanzari din reteaua de dealeri pentru diverse informatii legate de comenzi plasate, facturi, COC, CIV-urietc.
Proces recuperare Daune Piese de la transportator
Preia atributiile celorlalti colegi din departament, in lipsa lor, si asigura continuitate in activitatile zilnice ale departamentului.

Toyota România - importator și distribuitor al mărcii Toyota - face parte din Grupul Inchcape, o companie multinațională britanică cu o istorie de peste 160 de ani. În anul, Toyota Motor Corporation a acordat firmei Toyota România statutul de National Marketing and Sales Company (NMSC) pentru întreaga regiune a Balcanilor, respectiv coorodonarea atât a României, cât și a Bulgariei, Republicii Macedonia și Albaniei.

Toyota România a fost înființată în anul, ca parte integrantă a companiei multinaționale Inchcape plc, unul dintre cei mai mari și mai puternici distribuitori de automobile din întreaga lume. Compania deține importul și distribuția automobilelor mărcilor Toyota și Lexus în România.

Toyota în România a înregistrat locul trei la înmatriculări mașini noi in 2023. Românii au înmatriculatde mașini Toyota și 355 de mașini Lexus, astfel Toyota România a obținut cumulat % cotă de piață, ajungând la o cifră de afaceri de 576 milioane de euro.
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024