Gratis

Asistent Comercial-Back-office

ALIRA RECRUITMENT SRL

Candidatul Ideal

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie care activeaza in segmentul de utilaje agricole, avand activitate de productie a echipamentelor pentru industria agricola, cu traditie pe piata de agribusiness din Romania, o pozitie de Asistent Comercial pentru Showroom-ul din Iernut-Judetul Mures.

Profil candidat:

Minim 1 an experienta in pozitii de back-office- administrativ sau comercial
Absolvent/a studii universitare
Cunostinte operare PC
Permis de conducere categoria B
Bune abilitati de relationare si comunicare
Orientare catre client si capacitate de a construi relatii profesionale
Capacitate de a lucra în echipă
Organizare si atentie la detalii.

Descrierea jobului

Furnizeaza suport operational pentru activitatea de vanzari a directorilor zonali si a agentilor de vanzari
Colaboreaza cu directorii zonali si ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃agentii de vanzari si periodic, raporteaza rezultatele obtinute catre managerul direct
Se asigura de informarea clientilor care viziteaza expozitia din incinta showroom-ului cu date constructive si tehnice
Prezinta si promoveaza vanzarea utilajelor agricole, in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
Intocmeste si monitorizeaza derularea si finalizarea contractelor de vanzari incheiate in cadrul companiei
Colaboreaza cu directorii zonali si agentii de vanzari sustinand efectiv efortul de vanzare al acestora si periodic
Intocmeste actele aditionale de esalonare la plata primite de la directorii zonali, regionali sau agentii de vanzari si transmite actele aditionale catre acestia
Stabileste zilnic prioritatile, urgentele, comenzile de utilaje agricole
Intocmeste documentatia premergatoare livrarilor de utilaje agricole de la sediul societatii
Transmite rapoarte periodice de activitate precizand si ofertele transmise
Gestioneaza dosarele clientilor si completeaza fisa clientului cu toate datele de identificare conform contractelor si politicii comerciale.

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024