Gratis

ASISTENT CERCETARE, PENTRU AGRICULTURA

EUROFINS AGROSCIENCE SERVICES SRL

Candidatul Ideal

Diploma de inginer in agricultura, horticultura, protectia plantelor;
Carnet de conducere cat. B;
Cunoştinţe operare PC - Microsoft Office (WORD, EXCEL, ARM);
Limba engleza la nivel conversational;

Descrierea jobului

  • Stabilește modalitățile de execuție a lucrărilor de specialitate: supravegherea lucrărilor de înfiinţare și de întreţinere a culturilor: pregătirea terenului, semănat/plantat, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄fertilizare, tratamente fitosanitare ierbicide/pesticide, recoltarea si depozitarea probelor.
  • Planifica activitatile din camp la receptionarea Planului de studiu;
  • Întocmește foile de calcul al dozelor produselor de testare conform cerintelor protocoalelor de testare
  • Stabilește amplasamentul testelor în funcție de cerințele protocoalelor de testare si participă activ la amplasarea lor.
  • Efectuează lucrarea de aplicare a produselor de testare, supraveghează și îndrumă tehnicieni care aplică produsele de testare conform protocoalelor.
  • Efectuază evaluările de eficacitate și selectivitate a produselor de testare.
  • Efectuează fotografii ale câmpurilor care să reflecte cât mai bine eficacitatea și selectivitatea produselor de testare.
  • Respectă termenele de predare a rapoartelor interimare și finale.
  • Realizează planificarea necesarului de materii prime şi materiale necesare efectuării testelor.
  • Organizează și coordonează activitatea zilnică a subordonaților.
  • Descrierea companiei

    Prioritatea principală a Eurofins Agroscience Services este oferirea suportului necesar clienților la omologarea produselor de protecția plantelor.
    Activitățile noastre tehnice implică efectuarea de studii de teren și laborator pentru a determina siguranța și eficacitatea oricărei substanțe sau organism nou care ar putea contribui în cele din urmă la securitatea alimentară.
    Suntem experți în gestionarea studiilor globale de teren pentru:
    • GEP
    • GLP
    • Departamentul de seminte:Loturi demonstrative cu noi soiuri și hibrizi; Platforme demonstrative cu diferite tehnologii de cultivare;Teste de tratament sămânță; Loturi de multiplicare a semintelor​
    • Producerea de sămânță hibridă – diferite verigi tehnologice
    • Studii de expunere a lucrătorilor
    Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024