Gratis

ASISTENT(A) ADMINISTRATIV SI CONTABILITATE

EW LOGISTICS EXPRESS SRL

Candidatul Ideal

- Limba engleză – nivel mediu (scris şi vorbit) sau franceză (începator/mediu) ;
- Minim 1 an experienţă pe un post similar sau motivaţie importantă de a căpăta experienţă în cadrul companiei noastre;
- Cunostinţe de operare PC, de folosire a pachetului Microsoft Office ;
- Spirit de observaţie, atenţie pentru detalii şi abilităţi de rezolvare a problemelor;
- Spirit de echipă si proactivitate, bune abilităţi de comunicare;
- Responsabilitate şi seriozitate.

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
- Asigurarea unei evidenţe complete şi clare a documentelor primare (referitoare la autovehicule şi conducători auto);
- Răspunde de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂aspecte legate de dosare de asigurări şi anumiţi furnizori de servicii;
- Comunică cu departamentele Transport (dispecerat) şi Administrativ-Contabil în vederea sprijinirii acestora cu date, informaţii şi servicii ;
- Emiterea, planificarea şi organizarea facturilor şi scrisorilor de transport (cmr-uri);
- Gestionarea documentelor interne specifice (cmr-uri, bonuri de ︁livrare) şi transmiterea către clienţi;
- Operarea în sistemul informatic intern al companiei.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant şi tichete de masă
- Card de sănătate business
- Mediu de lucru plăcut, dinamic şi motivant
- Oportunităţi de dezvoltare profesională

Societatea EW LOGISTICS EXPRESS SRL este o filială a RDV TRANSPORTS, societate franceză de transport de mărfuri generale pe Comunitatea Europeană.
Înfiinţată în februarie 2013, EW LOGISTICS EXPRESS SRL este în continuă dezvoltare, administrând în prezent un parc auto de 70 camioane Euro 6.
Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 17 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024