Gratis

Arhitect

ARB DESIGN GRUPPE S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui arhitect pasionat, creativ și cu experiență, care să se alăture echipei noastre dedicate de profesioniști. Candidatul ideal este o persoană orientată spre detalii, capabilă să gestioneze proiecte complexe, de la concept până la finalizare, și să colaboreze eficient cu echipa noastră multidisciplinară.

Cerințe:

Studii superioare finalizate în arhitectură;
Experiență de minim 2 ani în proiectare arhitecturală (industrială, civilă sau comercială);
Cunoștințe solide în utilizarea software-urilor de proiectare (AutoCAD, ArchiCAD, Revit etc.);
Abilități de coordonare a proiectelor și gestionare a relațiilor cu clienții și furnizorii;
Cunoștințe de legislație în domeniul construcțiilor și urbanismului;
Capacitate de a lucra atât individual, cât și în echipă;
Gândire analitică și abilități excelente de rezolvare a problemelor;
Cunoștințe bune de limba engleză este un plus.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Elaborarea și dezvoltarea conceptelor arhitecturale pentru diverse tipuri de proiecte (industriale, civile, comerciale);
Coordonarea și supervizarea proiectelor pe ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄toată durata lor;
Asigurarea respectării normelor tehnice și a legislației în vigoare;
Colaborarea cu specialiști din diverse domenii pentru a asigura implementarea corectă a proiectelor;
Gestionarea relației cu clienții, oferindu-le soluții tehnice și estetice de calitate.

Beneficii:

Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic, alături de o echipă experimentată și creativă;
Proiecte interesante și diverse, de la rezidențiale la industriale și comerciale;
Posibilități de dezvoltare profesională și perfecționare;
Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și ești pregătit pentru noi provocări, așteptăm cu interes CV-ul tău!

Fondată în 2003, grupul de companii ARB DESIGN a format o echipă dedicată de profesioniști în domeniul arhitecturii și construcțiilor, care își propune să contribuie la progresul societății printr-o gamă largă de lucrări.

Activitatea noastră se concentrează în principal pe construcții industriale și civile.

Credem că arhitectura are potențialul de a contribui la progresul societății prin forma și funcționalitatea clădirilor pe care le proiectăm. Din acest motiv, susținem proiecte sociale și culturale, căutând colaborări cu entități care împărtășesc aceleași valori de integritate și responsabilitate.

Munca noastră se concentrează în special pe construcții industriale și civile, iar până în prezent am finalizat peste 800 de proiecte în diverse programe arhitecturale. Am proiectat clădiri de producție industrială și logistică, locuințe individuale, clădiri de birouri, centre de cercetare medicală cu un nivel ridicat de biosiguranță (BLS 4), clinici și spitale, magazine de retail, centre comerciale, complexe rezidențiale și clădiri de apărare cu nivel ridicat de securitate.

În cei 20 de ani de activitate, ne-am diversificat gama de servicii, adăugând management de proiect și asistență tehnică în timpul execuției, pentru a oferi un răspuns unitar cerințelor clienților noștri. Echipa noastră include specialiști în arhitectură, inginerie, topografie și geotehnică.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024