Gratis

Arhitect Retail

DAS STRATEGIC PROJECT

Candidatul Ideal

  • Absolvent al Universitatii de Arhitectura;
  • Capacitate de a gestiona si coordona proiecte diverse, individual sau in cadrul unei echipe de proiect.
  • Are capacitatea de a aborda eficient, proiecte diverse in diferite stadii de proiectare;
  • Experienta de minim 4 ani in proiectare de spatii retail, comerciale si office;
  • Experienta relevanta in proiectare;
  • Abilitatea de coordonare de proiect;
  • Cunostinte avansate si rapiditate de lucru in utilizarea urmatoarelor aplicatii: AutoCAD, Revit si Microsoft Office.Reprezinta avantaj cunoasterea Autodesk Revit.

Descrierea jobului

  • Comunica cu beneficiarul in vederea definirii datelor de tema si transmiterea acestora catre echipa de proiectare si implementare proiect;
  • Realizeaza conceptul in baza temei de proiectare;
  • Valideaza cu clientul, conceptul si elaboreaza proiecte tehnice si detalii tehnice, listele de cantitati, etc.
  • Transmite si tine evidenta planurilor si detaliilor tehnice;
  • Comunica cu reprezentantii beneficiarului pentru validarea solicitarilor si a modificarilor si se asigura de faptul ca toti factorii implicati in procesul de proiectare iau la cunostinta modificarile si isi dau acordul cu privire la aceastea.
  • Participa, in cazul in care este solicitat, la antemasuratori si masuratori pentru relevarea spatiilor existente , precum si verificarea pe santier a cotelor si dimensiunilor de executie;
  • Implicare activa in coordonarea proiectelor pentru specialitatile arhitectura, urbanism, rezistenta si instalatii;
  • Elaboreaza plansele si documentatiilor tehnico-economice in orice faza de proiectare: documentatie de avizare a lucrarilor de interventie, documentaţie tehnica pentru autorizarea lucrarilor de constructie, documentatie tehnica pentru autorizarea lucrarilor de desfiintare, proiect tehnic, liste de cantitati, detalii de executie, autorizatii de functionare, autorizatii ISU etc.
  • Daca este cazul, reprezintă colectivul în relațiile cu autoritățile locale și beneficiarii;
  • Coordoneaza echipele de proiect alocate si a tertilor implicati.
  • Capacitate de comunicare si transmitere de informatii pentru coordonare si control a proiectelor companiei.
  • Capacitate de a gestiona proiecte ce se defasoara in paralel;
  • Intocmire rapoarte de activitate si progres pentru proiectele alocate.

DAS este o companie de proiectare si consultanță in construcții, inființată pentru a satisface necesitatea pieței imobiliare, orientată spre a crește și imbunatăți marjele de profit ale clienților si calitatea proiectelor de constructii. Cu dorința de a avea o creștere constantă, orientată către relații de afaceri pe termen lung, considerăm că încrederea, angajamentul, transparența și profesionalismul sunt principalele valori care conduc la succes. DAS își propune să livreze proiecte cu atenție dedicata clienților, urmarind cele mai înalte standarde de calitate, respectarea graficelor și bugetelor agreate.

Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024