Gratis

ARHITECT Entry/Mid level

SC SYMMETRICA SRL

Candidatul Ideal

Symmetrica, cel mai mare producător de prefabricate vibropresate din beton din România, își extinde echipa departamentului de marketing din București, astfel că suntem în căutarea unui arhitect talentat și creativ dornic de a se implica în proiectarea de spatii exterioare si peisagistice.
Dacă ești absolvent al unei facultăți de profil din țară și ești, de asemenea, familiarizat cu proiectele în întreaga lor complexitate si localizat in Bucuresti, te așteptăm la interviu la sediul nostru din Sect. 1, Sos. Bucuresti -Ploiesti 89A, Et 4, Cladirea Miro Office.

Ce ne dorim de la tine

Cunoștințe de programe 2D și 3D - AutoCAD, ARHICAD/Revit, Sketch-up și realizarea de imagini foto-realiste/randări în 3DsMax, Lumion ori Twinmotion, experienta in Microsoft Office (Word, Excel), Adobe Illustrator, Photoshop;
Abilitățile excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă reprezintă un mare avantaj;
Atenție la detalii și capacitatea de a respecta termenele de predare;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Concepere, desenarea, proiectarea și redactarea pe calculator a proiectele încredințate sunt activități zilnice; Implicarea în dezvoltarea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄unor concepte și ︁proiecte arhitecturale complexe: spatii exterioare/ peisagistice pentru blocuri de locuit, construcții sportive, clădiri culturale, clădiri educaționale, etc;
- Ofera suport departamentelor interne pentru creearea si dezvoltarea de materiale grafice: cataloage , brosuri, etichete, expozoare, bannere, randari de produse, etc.
- Întocmire relevee de ahitectură (măsuratori, vizite în teren, pe șantier etc);
- Întocmirea proiectelor (S.F/DALI, DTAC, PT, DE): părți scrise și părți desenate, liste de cantități, fișe tehnice, devize , avizelor, acordurilor şi a autorizaţiilor de construire,etc.
- Memorii tehnice construcții (info imobil, rezistență pereți, uși, distante față de vecinătăți, Ac, Ad, etc);
- Reprezentarea societății în relațiile cu autoritățile în scopul obținerii de avize și acorduri pentru proiectele executate.
- Urmărirea proiectului în toate etapele de execuție inclusiv coordonarea și colaborarea cu celelalte specialități pe șantier.
- Înțelegerea părților scrise și desenate în vederea elaborării de modele 3D detaliate cu acuratete.
- Creativitatea în compoziție vizuală pentru imagini statice și animate;
- Rezolvarea solicitărilor beneficiarilor, respectând termenele și calitatea priectului, cerințele, valorile și standardele companiei;
- Comunicarea cu celelalte departamente din cadrul companiei pentru a asigura fluxul informational; Interacțiune corespunzatoare cu beneficiarii și cu colaboratorii;
- Respectarea condițiilor de confidentialitate în cadrul companiei în legatură cu proiectele lucrate/date accesibile, etc.;
- Îndeplinești orice alte misiuni complexe de profil încredințate în vederea finalizării proiectelor.

SC Symmetrica SRL este lider national in productia de prefabricate vibropresate din beton si a echipamentelor, utilajelor automatizate necesare productiei prefabricatelor destinate constructiilor civile si industriale.

Infiintata in anul 1994, Symmetrica si-a inceput activitatea din dorinta de a le oferi romanilor solutii durabile pentru decorarea spatiilor exterioare. Compania a facut pasi uriasi si a crescut rapid, de la un producator local, la o companie nationala cu sapte unitati de productie. In prezent, Symmetrica este producatorul cu cea mai mare capacitate de productie din tara, cu linii tehnologice complet automatizate, create dupa un design propriu.

Cele nou fabrici de productie proprie Symmetrica localizate in zonele principale ale tarii la Veresti (Suceava), Solca(Suceava), Podul Iloaiei (Iasi), Prejmer (Brasov), Bolintin Vale (Bucuresti), Cociu ( Bistrita) , Marasesti ( Vrancea), Ovidiu(Constanta) si Zimandu Nou(Arad), au o capacitate de productie de peste 25 000 m de produse vibropresate pe zi. Fiecare fabrica este realizata dupa designul si gandirea echipei de ingineri Symmetrica si beneficiaza de linii de productie de ultima generatie, complet automatizate. Pentru a oferi produse exceptionale, de inalta calitate, materiile prime folosite sunt atent controlate atat la achizitionare, cat si in procesul de productie. In cadrul fiecarei fabrici, Symmetrica are amenajate showroom-uri expozitionale, unde clientii pot gasi inspiratii si idei de amenajare oentru proiectele proprii. Pe un spatiu de aproximativ 3.000 mp, expertii in arhitectura peisagistica au creat peste 60 de combinatii de modele de pavaje si sunt la dispozitie in fiecare showroom cu consultanta specializata pentru proiectele cleintilor ( curti, terase, gradini sau amenajari de spatii publice).

Stim cat de importante sunt relatiile dintre oameni, de aceea , dezvoltam relatii de durata atat pe plan intern, cu colegii Symmetrica, cat si in exterior cu partenerii si clientii nostri. Suntem cooperanti, dinamici si profesionisti, pregatiti permanent sa facem fata provocarilor de transformare a mediului ambiental, sa il imbunatatim din punct de vedere functional si estetic.

Te asteptam sa te alaturi echipei Symmetrica!

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024