Gratis

AREA SALES MANAGER

Electroglobal SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Calificari:
  • Studii superioare in domeniul tehnic sau buna cunoastere a pietei dе echipamente electrice;
  • Minim 2 ani dе experienta directa in vanzari tehnice sau industriale;
  • Bune abilitati dе comunicare, dinamism, capacitate dе organizare;
  • Disponibilitatea la deplasari pana la 70% din timpul de serviciu;
  • Detinere permis auto cat. B.

Avantaj:
  • Absolvirea unui profil dе inginerie electrica, electronica, automatizari sau mecanica;
  • Participare anterioara la diferite initiative dе dezvoltare profesionala (cursuri dе vanzari si comunicare) pe cont propriu sau in cadrul unei firme;
  • Experienta anterioara in folosirea unui program CRM;
  • Cunostinte dе limba engleza (scris-citit-vorbit) dе nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Promovarea si vanzarea de echipamente electrice in domeniul industrial;
  • Promovarea si vanzarea solutiilor si a proiectelor complexe din ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂domeniul industrial;
  • Prospectarea pietei pentru noi oportunitati specifice activitatii firmei;
  • Cresterea portofoliului de clienti prin valorificarea lead-urilor primite;
  • Propunerea, negocierea si urmarirea ofertelor comerciale;
  • Mentinerea portofoliului de clienti existent si activarea lui continua prin vanzare repetata.

Electroglobal este unul dintre liderii nationali in domeniul solutiilor si echipamentelor electrice, pentru sistemele de automatizari industriale, actionari electrice si sisteme de iluminat.

Scopul nostru este sa oferim solutii pentru eficientizare energetica si imbunatatirea productivitatii, propunand solutii personalizate, adaptate business-ului. Vrem ca orice colaborare sa se transforme intr-un parteneriat de lunga durata.

Avand experienta indelungata si capabilitati variate in domeniu, beneficiind de sustinerea unor producatori de renume mondial, venim in sprijinul industriei romanesti cu:
  • Echipamente si materiale electrice;
  • Servicii de complexitate ridicata, precum: Consultanta pentru definirea unui sistem nou sau modernizarea celui existent; Proiectare electrica, luminotehnica si de automatizare; Dezvoltare software pentru actionari si automatizari; Asistenta tehnica la montaj; Punerea in functiune a echipamentelor furnizate; Uzinare tablouri electrice.
Publicat 9 Aug. 2024 Reactualizat 6 Sept. 2024 Expiră 8 Sept. 2024