Gratis

Area Sales Manager

Criano Exim SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare, de preferat tehnice sau in domeniul vanzari/marketing
Abilitate de lucru cu PC si Microsoft Office
Abilitati de analiza, sinteza, planificare, luare decizii
Excelente abilitati de comunicare, negociere, obtinere rezultate
Energie, dorinta de dezvoltare, perseverenta
Etica si responsabilitate in munca
Capacitate de lucru individuala dar si in echipa
Dispus pentru deplasari frecvente in teritoriul alocat (zona Moldova)
Foarte buna cunoastere a procesului de vanzare B2B
Cunoasterea pietei specifice si a produselor, baza de date clienti potentiali
Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara pentru vanzari de scule, echipamente, utilaje, consumabile, materiale de constructii.
Permis conducere categoria B

Descrierea jobului

Coordonarea retelei de distributie in zona alocata
Promovarea si vanzarea produselor/serviciilor din portofoliu
Identificarea de noi oportunitati, cresterea sustenabila a ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀numarului de parteneri si a vanzarilor
Implementarea politicilor companiei referitoare la vanzari si marketing si asigurarea respectarii acestora
Promovarea imaginii companiei in zona de responsabilitate
Participarea la evenimente (targuri, expozitii)
Colectarea si analiza informatiilor relevante din piata
Raportare

Oferta noastra:
Pachet salarial motivant
Masina de serviciu
Laptop
Telefon mobil

CRIANO EXIM SRL este o companie cu istoric bogat in Romania. Infiintata in 1994 activeaza de peste 29 de ani.

In prezent CRIANO domina piata sculelor profesionale pentru faiantari si avanseaza rapid si pe alte segmente nisate.

Obiectul principal de activitate este distributia de scule, accesorii si echipamente pentru constructii.

Misiunea noastra este de a livra solutii eficiente constructorilor din Romania in cel mai rapid si convenabil mod.

Publicat 9 Iul. 2024 Reactualizat 30 Iul. 2024 Expiră 8 Aug. 2024