Gratis

Area Sales Manager Pharma

ZDROVIT ROMÂNIA S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerinţe

- experienţă relevantă în vânzări în domeniul farmaceutic într-un post similar;

- reprezintă un avantaj strânsa colaborare anterioară cu clienţii de top;

- studii superioare finalizate;

- cunoștinţe operare PC (Excel/Outlook/Powerpoint/Word);

- permis auto cat.B;

- disponibilitate pentru deplasări frecvente, ocazional cu cazare peste noapte;

- comunicativitate, adaptabilitate și seriozitate;

- orientare către realizarea obiectivelor;

- organizare și planificare.

Descrierea jobului

Sarcini

- reprezintă compania în relaţionarea cu locaţiile de farmacii independente şi distribuitorii agreaţi din judeţele B, BC, BR, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄BT, BZ, CL, CT, CV, GL, GR, HR, IF, IL, IS, NT, SV, TL, VN, VS, aplicând politica generală de vânzări stabilită de comun acord cu managementul companiei;

- răspunde de realizarea cifrei de afaceri și a profitului pe zona alocată concomitent cu asigurarea unei distribuţii numerice optime pentru o dezvoltare pe termen lung;

- iniţiază, menţine și actualizează baza de date cu clienţii importanţi propunând strategii punctuale adaptate nevoilor comune identificate;

- coordonează activitatea detaliată a echipei din subordine (programul deplasӑrilor şi vizitelor, volumul&valoarea&structura şi frecvenţa comenzilor, verificarea şi încasarea soldurilor scadente, respectarea instrucţiunilor de lucru, regulamentelor, procedurilor, standardelor trasate de companie);

- efectuează vizite individuale&duble chiar şi neanunţate în farmacii independente&filiale distribuitori;

- întocmeşte fişele de evaluare şi graficele de monitorizare în vederea îmbunӑtӑţirii pentru subalterni;

- asigură respectarea planogramelor şi plasarea materialelor promoţionale adiţionale, precum şi promovarea&listarea produselor noi;

- organizeazӑ şi susţine prezentări către clienţi&distribuitori.

Oferta (bonusuri și beneficii)

- salariu fix și bonusuri de performanţă;

- tichete virtuale pe card (de masă, culturale și cadou);

- autovehicul, laptop și telefon de companie;

- asigurare privată de sănătate;

- program de lucru luni-vineri.

Companie multinațională din domeniul farmaceutic cu o experiență de 20 ani pe piața românească aflată în continuă expansiune care desfășoară activități de producție, import, promovare și distribuție.

Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024