Gratis

AREA SALES MANAGER MOLDOVA

pladis Romania

Candidatul Ideal

Cerinte:
Experiența pe o poziție similară minim 3 ani in FMCG;
Atitudine orientată către performanță;
Excelente abilitati de comunicare si negociere;
Studii superioare finalizate;
Bune cunostinte operare PC ( MS Office)

Descrierea jobului

Responsabilitati
Realizeaza vizite periodice in magazinele (IKA si TT) din zona alocata - Moldova;
Acorda suport permanent agentilor distribuitorilor in ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄vederea indeplinirii obiectivelor;
Asigura o acoperire zonala optima si conforma cu politica de vanzari a companiei;
Se asigura de implementarea la nivel zonal a campaniilor de marketing si vanzari;
Analizeaza periodic evolutia vanzarilor la nivel zonal si face propuneri de imbunatatire;
Realizeaza rapoarte de activitate saptamanale / lunare si le transmite catre superiorul direct;
Raspunde de realizarea targetului si a indicatorilor specifici de performanta.

Beneficii:
Salariu fix + bonus lunar realizare obiective
Abonament servicii medicale
Mediu de lucru competitiv

pladis Romania face parte din grupul pladis la nivel global fiind lider principal in fabricarea de biscuiti sub diverse branduri renumite: biscutii din gama Ulker, digestivii din gama Mc Vities sau ciocolata belgiana Godiva. Compania si-a extins activitatea in toata lumea avand peste 50 fabrici in mai multe tari. pladis face parte din grupul Yildiz Holding, fiind unul din principalii jucatori pe piata din Turcia. Compania a inceput sa isi desfasoare activitatea in Romania in anul 1998 si are sediul in Popesti Leordeni.
Publicat 23 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 22 Sept. 2024