Area Sales Manager - Echipamente și consumabile medicale (zona Banat)

TEHNOPLUS MEDICAL SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • experiență în vânzări, de preferință în domeniul medical;
  • cunoașterea procedurii de achiziții publice;
  • orientarea către client și rezultate;
  • permis de conducere auto categoria B;
  • disponibilitate pentru deplasări frecvente;
  • cunoașterea limbii engleze scris/vorbit – constituie un avantaj;
  • studii superioare;
  • cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Power Point);
  • excelente abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • perseverență, corectitudine, implicare;
  • dinamism, flexibilitate, adaptabilitate.

Descrierea jobului

Postul este situat în cadrul Departamentului Vânzări și are drept scop promovarea și vânzarea echipamentelor, accesoriilor și consumabilelor medicale pentru ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀specialitățile: ATI, Bloc Operator, Unitate Primire Urgențe și pentru Igienă și Sterilizare.

Principalele responsabilități:
  • reprezintă imaginea companiei și implementează strategia de vânzări a companiei în domeniul în care activează;
  • participă împreună cu echipa de Sales Support la întocmirea documentației pentru licitațiile publice;
  • realizează oferte, încheie contracte cu clienții și urmărește derularea acestora;
  • se preocupă permanent de familiarizarea cu caracteristicile tehnice specifice echipamentelor din portofoliul companiei;
  • elaborează, urmăreşte şi transmite comenzile interne pentru produsele contractate;
  • participă la evenimentele de specialitate (congrese, conferințe, expoziții etc.);
  • se deplasează de la sediul firmei cu oferta şi documentaţia, pentru a promova şi prezenta produsele din portofoliul companiei;
  • promovează produsele din portofoliul companiei către clienții din zona arondată;
  • inițiază, dezvoltă și menține relații de succes cu KOL.

Oferta:
  • salariu motivant şi asigurare medicală privată;
  • telefon şi maşină de serviciu;
  • contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • posibilitate de dezvoltare profesională;
  • training-uri organizate de către partenerii externi pentru produsele din portofoliul companiei;
  • mediu de lucru dinamic şi profesionist.

Cu o experienta de 30 de ani pe piata medicala din Romania, misiunea Tehnoplus Medical este de a contribui la îmbunătățirea serviciilor medicale prin furnizarea de produse de înaltă calitate precum și prin asigurarea suportului calificat (întreținere și service).

Multi factori contribuie la succesul nostru, dar nimic nu e mai important decat oamenii nostri. Echipa profesionistă Tehnoplus Medical este dotată cu abilități excelente, cunoștințe tehnice remarcabile și este dedicată oferirii celor mai bune servicii clienților noștri.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024