Gratis

Area Sales Manager echipamente aer conditionat

EDCO ONE CONFORT SRL

Candidatul Ideal

• Studii superioare reprezinta un avantaj
• Minim 1 an de experienta in vanzari
(experienta in domeniul aparatelor de aer conditionat si HVAC va fi considerata un avantaj).
• Job-ul presupune deplasari in tara, primavara si toamna
• Cunostinte MS Office si Internet.
• Permis de conducere B.
• Eficienta lucrand in mod independent si in cooperare cu alte persoane.
• Extrem de motivat.
• Orientare spre client.
• Integritate.
• Abilitati avansate de prezentare si negociere.
• Capacitate puternica de a identifica oportunitati de afaceri, de a convinge si influenta.
• Abilitati puternice interpersonale si de comunicare.
• Aspect profesional.
• Angajament puternic.

Descrierea jobului

1. Promovarea gamei de aparate AC rezidentiate, light commercials si VRF catre distribuitori specializati din intreaga tara.
2. Mentinerea relatiei ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂cu clientii distribuitori si intelegerea nevoilor acestora.
3. Contactarea ponentialilor distribuitori pentru dezvoltarea retelei de distributie.
4. Vizite bianuale la clientii distribuitori din tara.
5. Asigurarea satisfactiei clientilor prin interactiunea directa cu acestia in vederea imbunatatirii cunostintelor despre produse.
6. Analiza tendintelor pietei, a concurentei si exploatarea oportunitatilor

• Oferim un loc de munca full-time pe termen lung, cu un salariu competitiv, pe baza experientei anterioare, precum si comision din vanzari.

• EDCO ONE CONFORT - Importator si distribuitor exclusiv al marcilor de aparate de aer conditionat Platinium, Zephir si Kyato pentru România, este o companie cu actionariat roman avand sediul în Bucuresti, fiind in prezent in cautarea unui Area Sales Manager.
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024