Gratis

Area Sales Manager Dobrogea

Clubul Fermierilor Romani Broker de Asigurare

Candidatul Ideal

Alături de echipa CFRO Broker de Asigurare îți poți dezvolta cariera profesională, împreună cu experți recunoscuți, într-un mediu dinamic și competitiv, sprijinind dezvoltarea agriculturii românești.

Rolul de Account Manager ți se potrivește dacă:
Experiență relevantă de vânzări în domeniul agricol;
Excelente abilități de vânzare și negociere;
︉︍︊︁︎︎︉︆​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Abilități de comunicare scrisă și verbală;
Putere de convingere, orientare către client și rezultate;
Tact, diplomație, răbdare;
Responsabilitate, integritate și adaptabilitate;
Receptivitate și flexibilitate, inițiativă și pragmatism;
Abilități de organizare și gestionare a timpului;
Disponibilitate pentru deplasări pe teren;
Capacitate de asimilare rapidă a informațiilor noi;
Studii superioare;
Cunoștințe de Microsoft Office;
Experiență în asigurări agricole reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Promovarea și vânzarea produselor de asigurări agricole din portofoliu;
Contactarea clienților fermieri din zona alocată și oferirea informațiilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀legate de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄serviciile companiei și produsele de asigurare intermediate;
Participarea la elaborarea ofertelor adaptate cerințelor clienților;
Colaborarea cu echipa, cu directorii regionali și cu managerii de zonă din diviziile grupului Agricover pentru realizarea planului de cross-selling;
Negocierea și încheierea contractelor de asigurare, întocmirea și transmiterea deconturilor de primă, urmărirea încasării primelor de asigurare;
Acordarea de suport și consiliere clienților, implicarea în rezolvarea problemelor legate de derularea contractelor de asigurare încheiate cu clienții alocați;
Menținerea relațiilor solide și armonioase cu clienții din portofoliu;
Participarea la conceperea politicilor și strategiilor de vânzări și marketing și asigurarea implementării lor la nivelul zonei alocate;
Inițierea și coordonarea implementării de proiecte de vânzare specifice activităților de telesales și propunerea metodelor și procedurilor de creștere a performanței și eficientizării vânzării;
Asigurarea unui grad mare de satisfacție a clienților atât în pre- cât și post-vânzare;
Pregătirea şi prezentarea rapoartelor (săptămânale, lunare și ad-hoc);
Monitorizarea evoluției vânzărilor la clienții alocați;
Elaborarea și analiza previzionărilor cu privire la volumele de PBS intermediate și valorile vânzărilor pe perioade de timp;
Implicarea în realizarea și implementarea bugetului de vânzări anuale/ trimestriale pentru clienții alocați;
Actualizarea informațiilor din baza de date.

Clubul Fermierilor Români Broker de Asigurare susţine afacerile fermierilor prin activități de evaluare a riscurilor, acoperirea acestora prin consultanță şi asistenţă tehnică pe toată perioada de valabilitate a contractului de asigurare. Cu o experiență de peste 11 ani în domeniul intermedierii asigurărilor agricole, CFRO Broker de Asigurare este specializat în domeniul agricol, cu un portofoliu vast și complex, de peste 12.000 de clienți și o suprafață asigurată de aproape 2.000.000 ha de la înființarea societății și până în prezent.

Clubul Fermierilor Români Broker de Asigurare are capabilitatea şi experienţa de a înţelege necesităţile şi riscurile ce pot apărea în activităţile agricole şi de a oferi soluţii adaptate specificului acestora, negociate cu asiguratori puternici şi recunoscuţi. Preocuparea CFRO Broker de Asigurare este de a proteja bunurile şi valorile fermierilor oferind consultanţa necesară în luarea celor mai bune decizii (privind acoperirea riscurilor prin asigurare) precum şi acordarea asistenţei specializate în cazul producerii unei daune.

Clubul Fermierilor Români Broker de Asigurare are o dublă misiune: sprijină fermierii și le acordă consultanță în gestionarea riscurilor în afacerile lor și, prin activitatea curentă, contribuie la susținerea financiară a programelor și proiectelor Clubului Fermierilor Români, care vizează creșterea competitivității afacerilor agricole din România.

Publicat 30 Iul. 2024 Reactualizat 27 Aug. 2024 Expiră 29 Aug. 2024