Gratis

Application Engineer

HOEGANAES CORPORATION EUROPE SA

Candidatul Ideal

Ce cautam?
  • Diploma de licenta in Metalurgie, Ingineria Materialelor sau un domeniu tehnic relevant. Studii suplimentare in Business sau Management constituie un avantaj.
  • Experienta: Minim 3-5 ani intr-un rol similar, cu expunere semnificativa in domeniul metalurgiei.
  • Competente tehnice: Cunostinte in procesele metalurgice, proprietatile materialelor si tehnologiile de productie.
  • Abilitati de Business Development: Experienta in dezvoltarea de strategii de afaceri, identificarea de oportunitati si relationarea cu clientii.
  • Abilitati de comunicare: Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa, cu capacitatea de a prezenta informatii tehnice in mod clar.

Descrierea jobului

Ce vei face?
  • Suport tehnic: Ofera suport tehnic clientilor pentru implementarea si utilizarea produselor si solutiilor metalurgice.
  • Consultanta: Colaboreaza ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀cu echipa de Vanzari pentru a intelege cerintele clientilor si a oferi solutii personalizate.
  • Dezvoltarea solutiilor: Dezvolta si optimizeaza aplicatii specifice ale produselor noastre pentru a raspunde nevoilor clientilor.
  • Testare si Validare: Coordoneaza si efectueaza testari de produse pentru a asigura conformitatea cu specificatiile si standardele industriei.
  • Dezvoltare de afaceri: Identifica oportunitati de afaceri, dezvolta strategii pentru atragerea de noi clienti si extinde relatiile de afaceri cu clientii existenti.
  • Documentatia: Creaza si mentine documentatia tehnica si rapoartele necesare pentru proiecte si produse.

Suntem o companie de top în industria metalurgică, recunoscută la nivel internațional pentru inovația și calitatea produselor noastre. Avem o tradiție îndelungată în dezvoltarea soluțiilor avansate pentru industria automotive. În contextul extinderii echipei noastre, cautam Application Engineer pentru a asigura integrarea eficienta a solutiilor noastre tehnologice in procesele clientilor, dar si pentru a contribui la evolutia afacerii noastre.
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024