Gratis

Antrenoare / Antrenor personal XBody - fitness trainer

PureShapes SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

• Trebuie sa fie o persoana sociabila, energica, cu experienta obligatorie in domeniul fitness;
• Absolvent de ACADEMIE/UNIVERSITATE de Sport sau CURS de PERSONAL TRAINER acreditat de Ministerul Muncii;
• Sa aiba un corp frumos lucrat;
• Sa aiba noţiuni de bază privind igiena activităţilor sportive;
• Sa aiba noţiuni privind regimul de viaţă sănătos în general şi noţiuni de alimentaţie raţională;
• Programe de întreţinere şi menţinere a capacităţii fizice şi psihice.

Descrierea jobului

• Initierea clientilor si urmarirea lor in executarea corecta a exercitiilor;

• Planificarea programelor de antrenament;

• Mentinerea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄motivatiei clientilor;

Tehnologia EMS(stimulare eletrica musculara) reprezinta contractia musculaturii cu ajutorul impulsurilor electrice. Aparatul EMS, transmite un impuls vestelor prin care contracta muschii, apoi emite vibratii relaxante. Aceasta tehnica este utilizata de peste 50 de ani cu efecte benefice si este recunoscuta in medicina generala- reabilitare post traumatisme, insa si pentru remodelarea corporala si slabire. Tehnologia EMS a fost testata si acum este utilizata inclusiv de sportivi pentru imbunatatirea performantelor in timpul antrenamentelor.

Beneficii:

• Contract de colaborare;
• Salariu fix + comision;
• Mediu de lucru tanar si dinamic;
• Acces nelimitat la tehnologia de electrostimulare XBody;
• Apa potabila;
• Acces la dus;
• Produse de igiena corporala, prosoape, papuci.

3 Puncte de lucru:
• Locatia Unirii

• Locatia Berceni (Piata Sudului)
• Locatia Dristor (Str. Baba Novac)

Noi, echipa Pure Shapes, te asteaptam sa lucram impreuna, iar cu ajutorul tehnologiei de ultima generatie EMS (Electrical Muscle Stimulation) aprobata de Ministerul Sanatatii, vom ajuta clientii sa isi atinga obiectivele.

Publicat 16 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 15 Sept. 2024