Gratis

Animator socio-educativ / profesor suplinitor

ȘCOALA ROMÂNO- BRITANICĂ
5 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Ai visat vreodată să fii arhitectul viitorului tău în educație? Să construiești fundația unei cariere didactice care să inspire generații?

Dacă răspunsul tău este un DA hotărât, atunci ai ajuns în locul potrivit!

La Scoala Româno-Britanică, căutăm colegi entuziaști, dornici să își pună amprenta pe educația de mâine.

Cerințe:
  • Studii superioare în curs de finalizare sau finalizate, în specializările engleză, pedagogie sau limba română;
  • Un plus îl constituie absolvirea programelor de formare psihopedagogică sau a unui liceu cu profil pedagogic;
  • Disponibilitate imediată de angajare și dorința de a-ți începe cariera didactică;
  • Disponibilitate pentru formare continuă la locul de muncă.

Descrierea jobului

Ce îți oferim?
  • Oportunitatea de a-ți dezvolta abilitățile didactice sub îndrumarea unor profesioniști cu experiență;
  • Un mediu de lucru ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄dinamic și suportiv, care încurajează inovația și creativitatea;
  • Șansa de a face diferența în viața elevilor și de a modela viitorul educației;
  • Dacă pasiunea ta pentru educație este nelimitată și vrei să fii parte dintr-o echipă care valorizează progresul și inovația, atunci noi suntem locul potrivit pentru tine!

Școala Româno-Britanică oferă un cadru optim pentru manifestarea curiozității și creativității, care este un element esențial al învățării active și sustenabile. Prin învățarea participativă, elevii noștri vor avea mai multe șanse să obțină rezultate excelente în progresul lor academic, dezvoltând în același timp o încredere de sine puternică și o viziune etică a modului de lucru în echipă. Aici, elevii vor merge fericiți la școală și vor construi o relație frumoasă cu toți profesorii și colegii bazată pe respect și apreciere reciprocă.
Publicat 9 Iul. 2024 Reactualizat 6 Aug. 2024 Expiră 8 Aug. 2024