Gratis

Angajare/Colaborare Antrenori de Fotbal

IURCU SPORT INVEST S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

  • Pasiune pentru Fotbal: Are o dragoste profundă pentru fotbal și dorește să transmită această pasiune copiilor.
  • Experiență Anterioară: Are experiență în antrenarea copiilor și adolescenților, preferabil cu certificări relevante în domeniul antrenoratului de fotbal.
  • Abilități de Comunicare: Este un bun comunicator, capabil să motiveze și să inspire copiii prin atitudinea sa pozitivă și entuziastă.
  • Profesionalism și Dedicație: Demonstrează profesionalism și o dedicare fermă în dezvoltarea tinerelor talente, fiind un model de conduită pentru elevii săi.
  • Flexibilitate și Adaptabilitate: Poate adapta antrenamentele la nevoile individuale ale fiecărui copil și este deschis la colaborare și inovație.
  • Competențe Organizaționale: Este bine organizat și capabil să planifice și să implementeze sesiuni de antrenament eficiente și captivante.
  • Empatie și Răbdare: Arată empatie și răbdare în lucrul cu copiii, înțelegând provocările și nevoile acestora.
  • Spirit de Echipa: Colaborează eficient cu alți antrenori și staff-ul școlii pentru a crea un mediu de învățare armonios și productiv.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Planificarea și Desfășurarea Antrenamentelor:
Elaborarea programelor de antrenament adaptate nevoilor și abilităților fiecărui copil.
Desfășurarea sesiunilor de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄antrenament într-un mod profesionist și eficient.
  • Evaluarea și Monitorizarea Progresului:
Evaluarea periodică a performanțelor copiilor și ajustarea planurilor de antrenament în funcție de progresul acestora.
Întocmirea de rapoarte și feedback individualizat pentru fiecare copil și părinții acestora.
  • Promovarea Valorilor Sportive:
Încurajarea spiritului de echipă, fair-play-ului și respectului în rândul copiilor.
Crearea unui mediu sigur și pozitiv pentru toți participanții.
  • Dezvoltarea Abilităților Individuale și de Grup:
Identificarea punctelor forte și a celor ce necesită îmbunătățire pentru fiecare copil.
Organizarea de exerciții și jocuri care să dezvolte atât abilitățile individuale, cât și pe cele de echipă.
  • Organizarea și Participarea la Competiții:
Pregătirea echipei pentru competiții locale și regionale.
Asigurarea participării copiilor la meciuri și turnee, încurajând competitivitatea sănătoasă.
  • Colaborarea cu Părinții și Staff-ul:
Comunicarea regulată cu părinții pentru a le oferi actualizări despre progresul copiilor.
Colaborarea cu alți antrenori și membri ai staff-ului pentru a asigura o bună coordonare a activităților.
  • Întreținerea și Utilizarea Facilităților:
Asigurarea utilizării corecte și întreținerii echipamentelor și facilităților sportive.
Organizarea și gestionarea logisticii pentru sesiunile de antrenament și evenimente.
  • Participarea la Dezvoltare Profesională:
Participarea la cursuri de formare și workshop-uri pentru a-și îmbunătăți abilitățile de antrenor.
Implementarea celor mai bune practici și tendințe moderne în antrenamentul fotbalistic.

Școala de Fotbal "Renaștere" este un start-up dedicat cultivării pasiunii și talentului fotbalistic în rândul tinerilor din România. Ne concentrăm pe oferirea unui mediu de antrenament profesionist și prietenos, unde fiecare copil poate învăța și se poate dezvolta sub îndrumarea antrenorilor noștri dedicați. Misiunea noastră este de a promova excelența, fair-play-ul și respectul prin programe de antrenament personalizate și activități comunitare care inspiră și motivează.
Publicat 23 Iul. 2024 Reactualizat 13 Aug. 2024 Expiră 22 Aug. 2024